Kalemder

Bitcoin fiyatını canlandırması beklenen yeni teşvik paketinde son durum

  ABD Başkanı Biden kararı ile ek teşvik paketlerinin dağıtımına başlanması, kripto para piyasalarında da yakından takip ediliyor. BTC ve ETH yatırımcıları, bu gelişmenin fiyatlar üzerindeki etkisini merak ediyor…

  Ek teşvik paketlerinin ulaşmasının ardından Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırımlarının arttığı görüldü. Bu gelişmeyle birlikte her iki kripto para birimi de 3 Şubat 2021 tarihinde canlanmaya başladı. Bitcoin fiyatı, 37 bin doların üzerine kadar tırmandı ve uzun bir süredir yatay hareketini kırarak yukarı yönlü yükseliş ivmesini başlattı.

  Öte yandan popüler altcoin Ethereum fiyatı ise tüm zamanların rekorunu kırarak bazı kripto para borsalarında bin 574 dolara kara çıktı. Diğer büyük hacimli kripto paralar Polkadot (DOT), Litecoin (LTC), Chainlink (LINK), bu gelişmelerle birlikte %7+%9 arası yükseldi. Kripto para piyasalarında son duruma bakıldığında büyük kripto paraların toplam piyasa değerlerini 19 milyar dolar seviyesine çıkarmayı başardılar.

  Kripto Paraların Kazançları Artıyor

  En yüksek kripto para birimlerinin kazançları ABD borsasının gerilemiş piyasa değerleri konusundaki endişeyi rahatlatmasıyla öne çıkıyor. Salgın döneminde en çok kazandıran firmalar Alphabet ve Amazon, satışlarında rekor düzeyde artış olduğunu mali raporlarında belirtti.

  Öte yandan Spotify Technology ve Apollo Global Management ise borsa açılışından sonra kazançlarını açıklayacaklar. Qualcomm ve Costco ise kazançlarını borsa kapanışından sonra açıklayacağını duyurdu. Borsalarda durum bu vaziyetteyken Bitcoin (BTC) fiyatının yeniden yükselişe geçmesi perakende yatırımcılar kadar büyük yatırımcıların da dikkatini çekti.

  Teşvik Görüşmeleri Nasıl Etkiler?

  ABD Başkanı Joe Biden’ın 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketini devreye sokma konusunda geri adım atmayacağı tahmin ediliyor. Öte yandan Cumhuriyetçiler ise bu teşvik paketini 618 milyar dolarla sınırlamak için baskılarını sürdürüyor.

  Ek teşvik paketleri konusundaki bu söylenti ve kararlar, ABD dolarını her türlü toparlama çabalarına rağmen düşürmeye devam ediyor. ABD dolarında düşüş seyri devam ettikçe, Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere diğer kripto paraların orta vadedeki artış trendine devam edecekleri belirtiliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle