Ethereum’a kurumsal ilgi neden artıyor?

  2020 yılında kurumsal yatırımcıların da ilgisi ile inanılmaz bir yükseliş sergileyen Bitcoin’in ardından sıra Ethereum’a geldi. Coinbase borsası tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre kurumların Ethereum ilgisi yükselişe geçti.

  Coinbase yayınladığı yeni rapor ile kurumsal şirketlerin Ethereum ağına olan ilgisinin nedenlerini açıkladı. Borsanın raporda ilk dikkat çektiği kısım Ethereum’un Bitcoin’den farklı olan noktalarının kurumsal şirketi nasıl etkilediği oldu. Bitcoin’e kurumsal ilginin artmasının en önemli nedeni olan arzın kısıtlı olması Ethereum ağında bulunmayan bir özellik. Bununla beraber Ethereum Bitcoin’e oranla çok daha az volatil.

  Coinbase raporunda Bitcoin’e kurumsal ilginin artmasını tetikleyen özelliklerin Ethereum’da bulunmadığı belirtilmek ile beraber yatırımcıların Ethereum ağında yaşanacak gelişmelerden kaynaklı ağı tercih etmeye başladığı belirtildi. Rapora göre Ethereum’un değer saklama aracı olarak yüksek bir potansiyeli var. Rapoda Ethereum arz talep dengesinden değişiklik beklenmesinin yatırımcıları olumlu etkilediği fikrine yer verildi. Ethereum’un Bitcoin gibi sınırlı arzı olmasa dahi ağdaki gelişmelerle talebin yükselmesi ve arzın talebin çok altında kalması bekleniyor.

  Ethereum’un DeFi’deki lider konumu kurumsal ilgiyi destekliyor

  Coinbase tarafından hazırlanan raporda Ethereum’a artan kurumsal ilginin en önemli nedenlerinden biri olarak da DeFi sektöründeki yeri gösterildi. Kurumsal yatırımcıların kripto paraları değerlendirmek için son dönemlerde merkeziyetsiz bir yapısı olan DeFi sektörüne yöneldiği biliniyor. Geleneksel yatırımcılara Bitcoin’e oranla Ethereum gibi DeFi sektöründe bulunan projeler daha anlaşılabilir geliyor. Bu DeFi ağına yönelimin artmasının önemli bir nedeni olarak raporda yer aldı. Bununla beraber Ethereum’un DeFi sektöründeki hakimiyeti ve lider konumu da onu diğer altcoin projelerinden daha fazla tercih edilir yapıyor.

  Ethereum ağının geliştiğine dair yüksek beklenti var 

  Ethereum ağına yönelik kurumsal ilginin artmasının en önemli nedenlerinden birisinin ise ağdaki gelişmeler olduğu düşünülüyor. Coinbase raporuna göre başta Ethereum 2.0 güncellemesi olmak üzere Ethereum geliştiricilerinin çalışmaları, Ethereum’a olan kurumsal ilginin artmasında son derece etkili oluyor. Kurumsal yatırımcılar Ethereum ağındaki gelişmeler ile beraber ağda fiyat yükselişlerinin daha fazla olacağını ve ağdaki işlem ücreti gibi sıkıntıların çözüleceğini düşünüyor.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle