Kripto Para

BSC’ye bir saldırı daha! Token’in fiyatı darmaduman oldu!

  Kripto para piyasalarında, Ethereum (ETH) ağına bir alternatif olarak faaliyete geçen Binance Smart Chain (BSC) ağı, son günlerde ağa gerçekleştirilen saldırılarla gündeme geliyor. Üst üste birçok saldırıya maruz kalan BSC ağının projelerinden biri olan Pancakehunny (HUNNY) de flash loan saldırısına uğradı.

  İşlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in hizmet ağı olan Binance Smart Chain, Nisan 2019 döneminde kullanıcıların hizmetine sunuldu. BSC ağı, hızlı ve merkezsiz alım-satım işlemlerin yapılabilmesine olanak tanıyor. Özellikle Ethereum (ETH) ağının bir alternatifi olarak görülen BSC, 2021 yılında büyük bir popülariteye kavuştu. ETH ağında işlem ücretlerinin fazla olması ve ölçeklendirme sorunlarının bir türlü tam anlamıyla çözülememiş olması, yatırımcıların BSC ağına yönlenmesini sağladı. Ancak ağ, son dönemlerde sık sık flash loan saldırıları ile gündeme geliyor.

  Flash Loan Saldırıları Devam Ediyor

  Üst üste 8 flash loan saldırısına maruz kalan BSC ağı, bu saldırıların ardından Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Zhao, artık bu saldırıların “tesadüfün ötesinde” olduğunu ifade etmişti. Bu açıklamaların üstüne BSC ağı bir kez daha flash loan saldırısı ile karşı karşıya kaldı. BSC üzerinde projelerinden biri olan Pancakehunny (HUNNY) flash loan saldırısına uğradı. Haberi, kripto para muhabiri Colin Wu’nun yönettiği Twitter hesabı olan Wu Blockchain duyurdu.

  Saldırı Sonrası HUNNY Fiyatı Çakıldı

  Wu Blockchain haberine göre BSC’de bulunan HUNNY, bir hack saldırısına maruz kaldı. Gelen açıklamaya göre bu saldırı tekniği, daha önceki zamanlarda PancakeBunny’ye uygulanan saldırı tekniği ile aynı. HUNNY’ye yapılan hack saldırısının sonucunda hackerlar çok fazla sayıda token çıkarıp sattı. Wu Blockhain’in verdiği bilgilere göre saldırı öncesinde HUNNY fiyatı 0,23 dolar civarındaydı ve saldırıdan kısa süre sonra 0,11 dolar bandına kadar düştü. Açıklamaya göre ilk aşamada 9,8 milyon token satışa çıkarıldı.

  “BSC Hackerlar İçin Altın Madeni Gibi Oldu”

  Kripto para toplulukları, BSC’ye karşı son dönemlerde artan saldırılara karşı endişeli görünüyor. Birçok kişi sosyal medyada artık BSC’nin, hackerlar için “altın madeni” gibi görülmeye başladığını ifade ediyor. BSC, geliştiricilerin platform üzerinde tam olarak korunmuyor olması konusunda eleştiriliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle