Kripto Para

ETH işlem ücretleri dibe vurdu! ETH fiyatını nasıl etkiler?

  En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) ağındaki işlemler için belirlenen ortalama ücretler dip yaptı. Aralık 2020 tarihinden bu yana en düşük seviyelere gerileyen ETH işlem ücretlerinin fiyat üzerindeki etkisi ne olacak?

  Lider altcoin Ethereum (ETH) yatırımcılarını yakından ilgilendiren bir gelişme, kripto para basınında geniş yankı buldu. Zincir üstü veri sağlayıcısı firmalardan Santiment tarafından açıklanan rapora göre Ethereum ağındaki işlem ücretleri en düşük seviyelere geriledi

  Aralık 2020 tarihinden beri bu kadar düşmeyen ETH ağındaki işlemler için alınan ortalama ücretlerin fiyatı nasıl etkileyeceği merak konusu oldu. Bilindiği üzere geçtiğimiz ay ETH ağındaki popülerliğin artmasıyla birlikte ağ üzerinde aşırı yükleme vardı. Bu sebeple işlemler hem yavaşladı hem de aşırı pahalı hale geldi. Pek çok kullanıcı ve geliştirici artan Ethereum işlem ücretleri sebebiyle alternatif blockchainlere geçiş yaptı.

  Ethereum İşlem Ücretleri Düşüyor

  Santiment kripto veri analiz şirketi tarafından yayınlanan raporda, Ethereum işlemleri için hem medyan hem de ortalama ücretler, son dönemde görülmemiş seviyelere düştü. 2021 Temmuz ayının ortalarında Ethereum göndermek için ortalama ücret ETH işlemi 2.19 dolara kadar geriledi

  Tarihi Ethereum ücretleri, mayıs ortasında patlak veren Dogecoin yükselişi ve coşkusuyla birlikte kaydedildi. Bir Ethereum işlemine yetki vermek yaklaşık 70 doları buluyordu. Bu dönemde çok ciddi eleştiriler alan Ethereum ağı, bazı geliştiricilerini alternatif ağlara kaybetmek durumunda kalmıştı. 

  ETH Fiyatını Nasıl Etkiler?

  Santiment analistleri, Ethereum işlem ücretlerinin tarihi zirvelerinden yüzde 97 oranında düşüş yaşadığını söyledi. Uzmanlar, bu durumu Ethereum ağı ve yatırımcıları için olumlu bir işaret olarak görüyor. Daha düşük ücretler daha düşük bir tıkanıklık seviyesi oluşturduğu için Ethereum ağında daha rahat işlem yapılmasını sağlar.

  Son birkaç ayda ETH ağının yavaşlaması ve akıllı sözleşmelerin arttığı için işlem ücretlerinin yükselmesi şikayetleri son buluyor. Uzmanlar bu gelişmeleri fiyat açısından olumlu bulduğunu belirtirken şunları söyledi: “Bu durum, sağlıklı dolaşım yolunda duran ücretlerin çok az etkisi ile ETH’nin faydasının artabileceğinin umut verici bir işaretidir.”

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle