Kripto Para

ETH ve XRP yükseliş eğiliminde

  Kripto para piyasasında pazar günü yaşanan sert düzeltmenin ardından başta Bitcoin olmak üzere piyasada genel bir toparlanma başladı. Bitcoin’in yeniden 57 bin doların üzerine çıkması ile Ethereum ve Ripple da yönünü yukarı çıkardı. Destek ve direnç seviyeleri merak edilen kripto paraların yükselişlerinin sürdürmesi bekleniyor.

  Kripto paralar geçen hafta yaşadıkları devasa yükselişlerin ardından pazar günü sert bir düzeltme ile karşı karşıya kaldı. Çin’deki madencilik faaliyetlerinde çıkan sorunların etkisi ile Bitcoin yüzde 14 oranında gerileme yaşarken, lider kripto para biriminden etkilenen Ethereum ve Ripple da kazançlarını geri vermeye başladı. Pazar günü yaşanan gerilemenin ardından Bitcoin başta olmak üzere Ethereum ve Ripple gibi paralar da toparlanmaya başladı.

  Bitcoin’in yeni haftanın ilk gününde yüzde 10 civarında yükseliş yaşaması, Ethereum ve XRP’yi de olumlu etkiledi. Bitcoin’in yukarı yönlü hareketinden olumlu etkilenen Ethereum yeniden 2 bin 200 doları aşarken, analistler Ripple yükselişinin de devam etmesinin beklediklerini açıkladı.

  Ethereum’da 2.500 dolar seviyesi görülebilir

  Kripto para piyasasının en yüksek hacimli altcoini olan Ethereum, pazar günü yaşanan gerileme ile 1900 dolar seviyesine kadar inmişti. Bugün Bitcoin’in de etkisi ile yönünü yukarı çeken Ethereum yeniden 2.200 dolar seviyesinin üzerinde işlem görmeye başladı. Analistler Ethereum’un destek ve direnç seviyelerini açıkladı.

  Piyasanın en büyük altcoini olan Ethereum’un yükselişini sürdürebilmesi için 2 bin 190 dolarlık önemli seviyenin altına inmemesi gerektiğini belirten analistler, kripto paranın 2300 doları aşması için piyasa desteğine ihtiyaç duyduğunu belirtti. Kripto para uzmanları Ethereum için ilk önemli direnç seviyesinin 2.340 dolar olduğunu açıkladı. Bu seviyenin aşılması durumunda kripto paranın 2 bin 500 dolara ulaşabileceği belirtildi. Bununla beraber yeni bir geri çekilme yaşanabileceğini belirten analistler Ethereum’un 2 bin 50 dolara düşmesi durumunda 1.967 doların en önemli destek seviyesi olacağını belirtti.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Ripple’ın sıradaki hedefi 1.60 dolar

  Ethereum gibi yeni haftaya yükseliş ile başlayan Ripple’ın da yukarı yönlü harekete devam etmesi bekleniyor. Yükselişinin sürdürmesi için piyasadaki pozitif havanın devam etmesi gerekli olan XRP’nin sıradaki hedefi ise 1.60 dolar.

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle