Kripto Para

Ethereum “Bitcoin 2.0’dır” – Peter Schiff

  Bitcoin (BTC) karşıtlığı ile bilinen, Euro Pasific Capital CEO’su Peter Schiff, piyasalarda sert düşüşlerin görülmesi ile birlikte BTC eleştirilerini yeniden gündeme getirdi. Schiff, bu kez de konuya farklı bir bakış açısıyla yaklaşarak, Ethereum’un (BTC) Bitcoin’den daha iyi bir değer deposu olduğunu iddia eden paylaşımlarda bulundu.

  Kripto para piyasalarında özellikle yaklaşık son bir yıldır Bitcoin (BTC) ve altın kıyaslamaları ile birlikte Bitcoin’in değer deposu olup olmadığına ilişkin çeşitli eleştiriler gündeme geliyor. Bu konuda sektörün önde gelen isimleri farklı görüşler bildirmeye devam ederken, Bitcoin karşıtlığı ile bilinen Euro Pasific Capital CEO’su Peter Schiff, bir kez daha Bitcoin’i eleştiren açıklamalarla gündeme geldi. Bitcoin’in değer deposu olmadığı konusunda daha önce açıklamalarda bulunmuş olan Schiff, bu kez de konuya Ethereum (ETH) açısından bir bakışla yaklaştı.

  Schiff, “Bitcoin-Altın” Kıyaslamasına ETH Açısından Yaklaştı

  Twitter üzerinden konuya ilişkin olarak paylaşımlarda bulunan Peter Schiff, Ethereum’un 2021 yılındaki fiyat performansına dayanarak, Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi bir değer deposu olduğunu öne sürdü. Schiff, aynı süreçte Bitcoin’in mevcut fiyat performansına rağmen altından daha iyi bir değer deposu olduğu görüşü ile birlikte, Ethereum’un da Bitcoin’den daha iyi bir değer deposu olduğu mantığının kabul edilmesi gerektiğini savundu.

  Peter Schiff’in Paylaşımı

  Twitter üzerinden konuya ilişkin fikirlerini paylaşan Peter Schiff, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Bitcoin’in, BTC fiyatının altından daha yüksek oranlarda artış göstermesinden dolayı daha iyi bir değer deposu olduğu iddia ediliyor. O halde bu mantıkla Ethereum da Bitcoin’den daha iyi bir değer deposudur. Bitcoin eğer ‘Altın 2.0’ ise Ethereum da ‘Bitcoin 2.0’dır.

  BTC ve ETH Son 1 Yılda Neler Yaptı?

  Peter Schiff’in işaret ettiği yıllık fiyat performanslarına bakıldığında Bitcoin’in yüksek oranlarda değer artışları elde ettiği görülüyor. Aralık 2020 döneminde 19 bin dolar bandında olan Bitcoin, yakın bir zamanda 69 bin dolar seviyesine kadar yükseldi. Daha sonra gelen düşüşlerde BTC 47 bin dolar bandına dengelendi.

  Öte yandan Ethereum da 1 yıllık süreçte gerçekten de Bitcoin’den daha iyi fiyat performansları ortaya koydu. Zira Aralık 2020 döneminde Ethereum 590 dolar seviyesindeydi ve 1 yıllık süreçte 4 bin 800 dolar seviyesine kadar tırmandı. Daha sonra gelen düşüşler ile birlikte Ethereum da 4 bin dolar bölgesinde dengelendi

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle