Kripto Para

Elon Musk’a tepki coin’i F*CKELON piyasaya sürüldü

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk 2021’de “dünyanın en zengin insanı” unvanını elde ettikten sonra kripto para piyasalarında popüler hale geldi. Onu popüler ve “kahraman” haline getiren şey ise yaptığı Twitter paylaşımları oldu. Ancak son paylaşımlarıyla Musk, artık birçok kişinin nefret ettiği biri haline geldi. Bu nedenle Musk’a tepki olarak bir coin piyasaya sürüldü.

  Elon Musk, 2021 yılında dünyanın en popüler insanlarından biri haline geldi. Tesla ve SpaceX’in CEO’su, önce bu popülariteyi “dünyanın en zengin insanı” unvanını elde ederek yakaladı, ardından kripto para piyasalarında etkinliğini artırarak yakaladı. Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) destekleri, onun kısa sürede kripto para piyasalarında “kahraman” gibi görülmesini sağladı. Ancak son günlerde Elon Musk’ın Bitcoin karşıtı bir tavır takınması ve bu temelde paylaşımlarda bulunması, birçok kişinin kendisinden nefret etmesine yol açtı.

  Elon Musk Neler Yapmıştı?

  Elon Musk, kripto para piyasalarında açıkça gösterdiği Dogecoin desteğinin yanı sıra CEO’su olduğu Tesla’nın Bitcoin yatırımı yapmasıyla BTC desteğini de açıkça göstermişti. 1,5 milyar dolarlık bu yatırımdan sonra bir de Tesla’nın BTC ödemelerini kabul edeceği duyurulmuştu. Ancak geçtiğimiz hafta Musk, Tesla’nın BTC ödemelerini askıya alacağını duyurdu. Ardından Tesla’nın elindeki BTC’leri satabileceğinin sinyalini verdi. Bu paylaşımlar Bitcoin’in çok sert düşüşler yaşamasına neden oldu. BTC’deki düşüş tüm piyasaları etkiledi, bu düşüşlerden Musk sorumlu tutuldu.

  Tepki Projesi F*CKELON Piyasaya Sürüldü

  Sosyal medyada Elon Musk’a tepkiler büyürken, merkezi olmayan kripto para sektöründen Musk’a oldukça sıra dışı bir tepki örneği geldi. Anonim bir grup geliştirici, tepki olarak piyasa “F*ck Elon Musk (F*CKELON)” isimli projeyi sürdü. Proje kısa süre içinde inanılmaz değer artışları yaşadı. Proje, Binance Smart Chain (BSC) ağı üzerinde bir kopya olarak piyasaya sürüldü.

  Tepki Projesinin Fiyat Artışı

  BSC üzerinde piyasaya sürülen F*CKELON projesi, kısa süre içinde değerini 260 kat artırdı. Bu da kripto para piyasalarının ne kadar öngörülemez olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Dextools üzerinden projenin grafiğine bakıldığında, F*CKELON projesinin fiyatının dip seviyeden 0,00055205 dolar seviyesine yükseldiği görülüyor. Ardından fiyat çok sert şekilde düşüş yaşadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle