Kripto Para

Binance regülasyonlara boyun mu eğiyor?

  Dünyanın çeşitli bölgelerinde düzenleyicilerin baskısı altında kalan Binance borsası, İrlanda’daki 3 şirketini regülasyon kurumlarına kaydetti. Binance, İrlanda’da ilk kez “Binance İrlanda” şirketini geçtiğimiz yıl regülasyonlar ile uyumlu hale getirmişti.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçtiğimiz yazın başlarından bu yana çeşitli ülkelerde düzenleyici kurumların baskısı altında kaldı. Japonya, Kanada, İtalya, Hong Kong, Singapur, Malezya, Tayland ve Birleşik Krallık gibi birçok bölgede regülatörlerin kıskacında kalan Binance, bu aşamadan sonra regülasyonlara uyumlu hale gelmek adına çalışmalara başlamıştı. Birçok bölgede, regülatörler ile sağlıklı iletişim kurmak adına değişimlere gitmeye başlayan Binance, İrlanda’daki 3 şirketini regülasyon kurumlarına kaydetti.

  Binance Uyumluluk Sinyalleri Vermeye Devam Ediyor

  Binance, İrlanda’da ilk kez geçtiğimiz yıl “Binance İrlanda” şirketini regülasyonlar ile uyumlu hale getirmişti. Dünyanın hemen hemen her kıtasında ciddi regülasyon baskıları ile karşı karşıya kalan Binance; Binance (APAC) Holdings, Binance Teknoloji ve Binance (Hizmetler) Holdings şirketlerini regülasyonlar ile uyumlu hale getirdi ve bu şirketlerini ilgili regülasyon kurumlarına kaydettirdi. Binance, attığı bu adım ile regülasyonlarla sağlıklı iletişim kurma politikalarının da geçerli olduğunun sinyalini verdi.

  Kayıt Belgelerini Bizzat Zhao İmzaladı

  İrlanda’da yerel medya kanallarından independent.ie’nin haberine göre Binance’ın İrlanda’daki kayıt işlemleri 27 Eylül tarihinde sona erdi. Haberde, kayıt işlemleri için gerekli olan evrakların da 10 ve 13 Eylül tarihlerinde Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından bizzat imzalandığı belirtildi. Söz konusu firmalar Binance adına, İrlanda merkezli hukuk şirketi olan Mason Hayes & Curran tarafından kuruldu. Bu adım, Binance’ın diğer bölgelerde atacağı yeni adımların göstergesi olarak kabul edildi.

  CZ: “Günümün Yüzde 80’inde Regülasyonları Düşünüyorum”

  Binance CEO’su CZ, şirketin son dönemlerde kaldığı regülasyon baskılarına rağmen, bu konuda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacaklarını ve dünyanın her yerinde uyumluluk yasalarına uygun hale gelmek için her şeyi yapacaklarını söyleyemeye devam ediyor. “Günümün yüzde 80’ini regülasyonları düşünerek geçiriyorum” diyen CZ, başta AB bölgesi olmak üzere birçok bölgede Binance’ın türev ürünlerini kaldırmış ve KYC adına gerekli olan adımları da genişletmişti. Ayrıca şirket, bu yolda kadrosuna birçok yeni isim de eklemişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle