Kripto Para

Bir kripto devi borsa daha ABD’den ayrılıyor!

  Birleşik Devletler’in kripto para piyasalarına karşı tutumu ülkeden çıkışı hızlandırdı! En büyük kripto para borsaları arasında yer alan Crypto.com, ABD faaliyetlerine son verme kararı alarak ülkedeki kurumsal müşterileriyle çalışmasını durdurdu.

  Amerika Birleşik Devletleri (ABD), kripto para endüstrisine açtığı savaşın tahmin edilen meyvelerini toplamaya devam ediyor! Son olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Binance ve Coinbase’e açılan davalar sonrası dev bir kripto para borsası daha ülkedeki faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı!

  Crypto.Com ABD Faaliyetlerini Sonlandırma Kararı Aldı!

  Singapur merkezli kripto para borsası Crypto.com, ABD’de kurumsal müşterileriyle çalışmayı durdurma kararı alarak ülkenin gösterdiği tavra tepkisini ortaya koydu. Uluslararası arenada kripto ticaretine devam edecek olan Crypto.com, Blockworks’a yaptığı açıklamada ABD piyasalarındaki belirsiz koşulları öne sürerek ülkede bulunan kurumsal müşterilere verdiği hizmetleri sonlandırma kararı aldıklarını söyledi.

  Borsa, yaptığı açıklamada 21 Haziran tarihi itibari ile ABD’den ayrılacağını söyledi. Borsa yetkilileri ayrılık kararını erken açıklayarak kurumsal müşterilerinin karardan olumsuz etkilenmesinin önüne geçmek istiyor. Ayrıca fonların diğer borsalara aktarımı konusunda da güvence veren Crypto.com, SEC nedeniyle bu kararı aldığının altını çizdi.

  Bireysel Ticaret Devam Edecek!

  Crypto.com açıklaması ile ABD’de kurumsal ticareti sonlandıracağını açıklasa da CFTC’den onaylı bir şekilde hizmet verdiği kripto türev ürünleri ile birlikte bireysel kripto ticaretine devam edeceğini söyledi. Kurumsal müşteriler ile 21 Haziran’da yollarını ayıracak olsa da önümüzdeki haftalarda yeniden çalışmak istediklerinin de altını çizdi.

  Crypto.com ise kendisine gelişim alanı olarak Asya piyasalarını seçti. Son olarak Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) dijital demelere aracılık etmek adına büyük ödeme kuruluşu lisansı alan Crypto.com, ABD’de bazı faaliyetlerini noktalayarak Asya pazarındaki fırsatları değerlendirmeye odaklanacak.

  SEC Baskısı Sektörü Yıldırdı!

  Yılbaşından bu yana SEC eli ile ABD, kripto para endüstrisinin kabusu haline geldi. Son olarak bir dizi altcoin’i menkul kıymet ilan eden ve buna karşılık “kayıt dışı menkul kıymet satışı” iddiaları ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase’e dava açan SEC’in bu hamlesi, bardağı taşıran son damla oldu. Crypto.com isim vermeden SEC’in politikalarını eleştirerek ülkeden kurumsal müşteri bazında ayrılma kararı aldı. Coinbase ve Gemini ise farklı pazarlara yönelerek merkezlerini taşıma konusu üzerinde araştırmalarını sürdürüyorlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle