Kripto Para

Daha fazla petrol ve doğalgaz bulmalıyız – Elon Musk

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılının başlarında destek verdiği Bitcoin (BTC) ile ilgili olarak Mayıs 2021’de “Çok fazla enerji harcıyor” sözlerini dile getirmiş ve bir FUD oluşmasına önayak olmuştu. Musk, bu kez de daha fazla petrol ve doğalgaz gerektiğini söyleyerek dikkat çekti.

  2021 yılının başlarından itibaren kripto para piyasalarının adını en çok andığı isimlerden biri haline gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021’in başlarından itibaren kripto paralara olan ilgisini göstermeye başlamıştı. Twitter hesabına “Bitcoin” yazarak dikkat çeken ve o dönemde Bitcoin’in hızla yükselmesini sağlayan Musk, Mayıs 2021’de ise Bitcoin’in (BTC) çok fazla enerji harcadığını söyleyerek bir FUD oluşmasına neden olmuştu. Bu açıklama sonrası Bitcoin fiyatı sert değer kayıpları yaşamıştı ve Musk bu kez de “Daha fazla petrol ve doğalgaz lazım” diyerek dikkat çekti.

  Elon Musk’tan “Petrol ve Doğalgaz” Açıklaması

  Mayıs 2021’de Bitcoin’in çok fazla enerji harcadığını öne sürerek elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın Bitcoin ile araç satışlarını sonlandıran Elon Musk, Norveç’te katıldığı bir konferansta kritik açıklamalarda bulundu. Yeni haftanın ilk gününde dikkat çeken açıklamalarda bulunan Musk, söz konusu konferansta dünyada medeniyetin devam edebilmesi için daha fazla petrol ve doğalgaz çıkarılması gerektiğini dile getirdi. Musk ayrıca yaptığı açıklamalarda, doğum oranlarındaki düşüşlerin de kendisini çok endişelendirdiğini ifade etti.

  “Doğum Oranları Beni Endişelendiriyor”

  Elon Musk, söz konusu konferansta yaptığı açıklamada doğum oranlarındaki düşüşe dikkat çekti ve bundan ciddi şekilde endişe duyduğunu belirtti. Konuya ilişkin açıklamasında Musk şöyle konuştu:

  “Gerçekçi olmak gerekirse kısa vadeli dönem için daha fazla petrol ve doğalgaz çıkarmamız gerekiyor. Bunu yapmazsak medeniyet sekteye uğrayacaktır. Norveç’in de bu anlamda daha fazla arama yapması gerekiyor. Dünyadaki en büyük zorluklardan biri de yenilenebilir enerjiye geçiştir. Bunun tamamlanmasının on yıllarca süreceği kanaatindeyim. Geçiş tamamlandıktan sonra daha sürdürülebilir bir ekonomi de sağlanacaktır. Medeniyetin devamı bakımından doğum oranları da çok önemli. Şu anki rakamlar beni endişelendiriyor.”

  Elon Musk’tan BTC ile Ters Köşe

  Elon Musk, 2021 yılının başlarında başta Bitcoin ve Dogecoin (DOGE) olmak üzere, kripto paralara verdiği desteklerle dikkat çekmişti. Ancak Musk, daha sonradan Bitcoin’e olan desteğini neredeyse tamamen çekti ve tüm ilgi ve odağını Dogecoin’e yönlendirdi. Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldıktan sadece 1,5 ay sonra BTC ödemelerini durdurması da Elon Musk’ın, tüm dünyaya yapmış olduğu bir ters köşe olarak yorumlanmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle