Kripto Para

Elon Musk DOGE madenciliğine başladığını duyurdu

  Son dönemde kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden biri olan Elon Musk, yeni açıklamalarda bulundu. Popüler meme altcoin Dogecoin (DOGE) temsilcisi Musk madenciliğe başladı…

  Kripto para piyasasında son dönemde büyük ilgi gören Dogecoin (DOGE) temsilcisi haline gelen Elon Musk, şimdi de Dogecoin madenciliğine başladığını duyurdu. Kişisel Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Elon Musk’ın bu ifadeleri kripto para topluluğunda büyük ilgi gördü. 

  Tesla ve Space X CEO’su Elon Musk, popüler sosyal ağ platformu Reddit’in balina cüzdanları ile ilgili bir paylaşımına yorum yaptı. Topluluğa yeni bir madencilik sistemi kurduğunu duyuran Elon Musk açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “ocuklarımla küçük bir Doge madencilik sistemi kurdum. Eğlenceliydi.”

  Elon Musk Madenciliğe Başladı

  Musk’ın yanıt verdiği Reddit gönderisi, Dogecoin topluluğu için Dogecoin geliştiricileri tarafından yapıldı. Gönderinin konusu, son günlerde Musk’ın da bahsettiği ve toplulukta FUD oluşturan balina adreslerinin yoğunluğu oldu. Gezegenin ya da Mars’ın en zengin ve en zeki insanı olsanız bile diyen Musk’a gönderme yapılan metinde FUD sorunu gündeme getirildi.

  Dogecoin kripto para biriminin dağılımında FUD sorunu gelmesinin topluluğa ve DOGE’a bir faydasının olmadığına dikkat çeken Musk’ın açıklamaları beğeni topladı. Bunun yanı sıra ünlü milyarder, balina adreslerinin kişisel bir cüzdana aitmiş gibi ele alınmasına da karşı çıktı.

  Balinalar Yüz Binlerce Kişinin Adresi 

  Dogecoin balinaları arasında pek çoğunun alım satım platformlarının yüz binlerce kişi için tuttuğu soğuk cüzdanlar olduğunu söyleyen Musk’a hak veren yatırımcılar yorum yaptı. Dogecoin geliştiricileri ayrıca bunun dağıtımla ilgili olmadığını söyleterek ünlü milyarderin görüşlerini destekledi.

  Son dönemde kripto para topluluğunun gündeminde yer alan FUD sorununun ekosistemin olgunluğundan kaynaklanan bir durum olduğu belirtildi. Geliştiricilere göre bu tartışmaların konusu sadece DOGE’a özgün bir durum değil. Elon Musk’ın bu iddialarının ardından Dogecoin fiyatında sert bir yükseliş ivmesi başladı. DOGE fiyatı bu gelişmeler yaşanırken 0.056 dolar seviyesinden 0.060 dolara kadar yükseldi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle