Kripto Para

Dev bankadan müşterilerine uyarı: Kripto balonu patlayabilir!

  Finans dünyasını önemli aktörlerinden UBS, kripto para piyasasında balonun patlayacağı konusunda müşterilerini uyardı. Devletlerin kripto paraları regüle etmek için sıkı önlemler alması durumunda BTC ve kripto para balonu patlayabilir…

  İsviçre merkezli bankacılık kuruluşu UBS, kripto para sektörünü hedef alan açıklamasıyla dikkatleri üzerine çekti. Bankacılık sektörünün önde gelen temsilcileri kripto para piyasasına yönelik çalışmalar gerçekleştirirken UBS tam tersi yönde açıklamalar yaptı. Dev banka, kripto para yatırımı yapan müşterilerine bazı ciddi uyarılarda bulundu. 

  Çin’in kripto para dünyasına getirdiği sıkı önlemler ve diğer ülkelerin regülasyon konusundaki çalışmaları UBS raporunda yer aldı. UBS global varlık yönetim ekibi, müşterilerine sundukları bu raporda, kripto para yatırımının profesyonel yatırımcı mantığına uymadığının altını çizdi. 

  “Kripto Para Yatırımı Profesyonellere Göre Değil”

  Devletlerin ve regülatörlerin kripto para birimlerine karşı alabilecekleri önlemlere dikkat çeken UBS ekibi, müşterileri bu konuda uyardı. Ayrıca kripto para borsalarında sık sık karşılaşılan 50 veya 100 katlık kaldıraç kullanılarak yapılan işlemlerin finans dünyasına ters olduğu belirtildi. Deneyimli finans uzmanlarına göre bu işlemler bilinen finans dünyasındaki ana akım regülasyonlarla uyuşmadığı için devletlerin bu alana bir önlem alması söz konusu olabilir.

  Raporda ayrıca, hükümetlerin kripto para sektörüne yönelik sert regülasyonlar ve önlemler alması halinde piyasadaki balonun patlayacağı vurgusu yapıldı. İsviçre merkezli bankacılık devi UBS yönetim ekibinin imzasını taşıyan bu rapor, bankanın müşterilerine gönderilerek kripto konusunda uyarılar yapıldı.

  “Kripto Para Piyasasından Uzak Durun”

  Aralarında Goldman Sachs ve JP Morgan gibi dev isimlerin bulunduğu çok sayıda küresel yatırım bankası, kripto para sektörüne yönelik adımlarını sıklaştırdı. Bu bankalar piyasaya pozitif yönde bakarken, UBS ekibi yatırımcılarını korumak adına şu açıklamayı yaptı:

  “Yatırımcı duyarlılığındaki değişimlerin veya regüle edici önlemlerin, balonumsu kripto para piyasasını patlatabileceği yönünde uzun zamandır uyarıda bulunuyoruz. UBS müşterilerine kripto para piyasasından uzak durmaları ve daha az riskli enstrümanlara yatırım yapmalarını öneriyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle