Kripto Para

Cardano (ADA) ağındaki Mary güncellemesi sonunda tamamlandı

  Kripto para topluluğunun uzun bir süredir beklediği Cardano (ADA) Mary güncellemesi sonunda tamamlandı. Ağda hayata geçirilen hardfork sonrasında ADA fiyatını olumlu etkileyebilecek gelişmeler sıralandı…

  Son dönemin popüler kripto para birimlerinden biri haline gelen Cardano (ADA) ağında uzun bir süredir beklenen Mary hardfork’u nihayet tamamlandı. ADA yatırımcıları kadar Cardano ağını kullananların da memnuniyetle karşıladığı bu gelişmenin fiyatlara da olumlu yansıması bekleniyor. Edinilen bilgilere göre Cardano Mary güncellemesi TSİ 00:44 itibarı ile Cardano ağına başarılı bir şekilde uygulandı ve hardfork tamamlandı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd%  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano hacmi 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Bir süredir beklenen Cardano (ADA) Mary Hardfork Combinator (HFC) güncellemesi 251 numaralı epouch lansmanı ile Cardano ağına çoklu varlık özelliği getirmiş oldu. Yapılan paylaşımlara göre Cardano ağı geliştiricileri, geçmiş ve güncel yükseltmeler için Hardfork Combinator (HFC) yaklaşımını tercih etti.

  Beklenen Hardfork Nihayet Gerçekleşti

  Cardano (ADA) kripto para birimi yatırımcıları dışında Cardano ağının kullanıcıları da uzun bir süredir bu hardfork güncellemesinin tamamlanmasını bekliyordu. Geliştiricilerin tercih ettikleri HFC yaklaşımı, bu protokollerin herhangi bir sistem kesintisi ya da yeniden başlatma derdi olmadan birleştirilmesini sağlıyor

  Kripto para sektöründe gerçekleştirilen hardfork güncellemeleri, genellikle bir önceki protokolün tamamen kapatılması ile sonuçlanır. Fakat HFC sayesinde Cardano ağı, Mary protokolü içinde önceki Byron ve Shelley bloklarını da tutacak. Bu özelliklerin ve geliştirmelerin Cardano ağına paralel bir şekilde ADA fiyatlarına da olumlu yansıması bekleniyor. 

  ADA Token Fiyatında Yükseliş Beklentisi

  ADA tokenının çalıştığı Cardano blockchain ağı, bugün gerçekleşen hardfork güncellemesi ile birlikte öncekine kıyasla çok daha varlıklı ve nitelikli bir zincir haline geldi. Mary ismi verilen hardfork, kullanıcıların tıpkı ADA kripto para biriminin yaptığı gibi Cardano’da yerel olarak çalışan tokenlar oluşturmasını destekleyecek

  Cardano hardforku hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulunan, kurucu Charles Hoskinson, hardfork tamamlandıktan sonra güncellemeyi önizleyen bir video paylaştı. Cardano ağının arkasındaki şirket olan IOHK’nın kurucusu Charles Hoskinson bu videoda güncelleme için “tarihi” ifadelerini kullandı. Bu güncellemenin tamamlanmasının ardından ADA fiyatındaki değişim de yakından takip edildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle