Kripto Para

SOL 100 dolar barajını parçaladı! Rekor geldi

  Son dönemlerin en gözde altcoinlerinden biri olan Solana (SOL), 30 Ağustos Pazartesi günü sabah saatlerinde fiyatını 100 doların üzerine çıkardı. Tüm zamanların rekorunu kıran SOL’un bu yükselişinin arkasında gizemli özelliğe ilişkin ortaya atılan spekülasyonların yer aldığı düşünülüyor.

  Kripto para piyasalarında “Ethereum katili” olarak da bilinen Solana (SOL), son dönemlerin en gözde altcoinleri arasında yer alıyor. Son günlerde oldukça popüler hale gelen Solana, temelinde DeFi çözümleri sunma odaklı, işlevsel bir açık kaynak projesidir. İlk olarak Solana proje çalışmaları 2017 yılında başladı ve proje Mart 2020’de, merkezi İsviçre Cenevre’de olan Solana Vafı tarafından resmi olarak hayata geçirildi. Proje, merkezi olmayan uygulama (DApp) oluşturmaları kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirildi.

  SOL 100 Doların Üzerine Çıkmayı Başardı

  SOL fiyatı, 30 Ağustos Pazartesi günü tüm zamanların en yüksek fiyatını tazeledi. Geçtiğimiz günlerde 100 dolar seviyesine birkaç dolar kala geri çekilme yaşayan SOL, hafta açılışında çeşitli spekülasyonlar eşliğinde 100 doları geçerek rekor kırdı. SOL yatırımcılarının, ilerleyen günlerde hayata geçirilecek olan kilit ancak gizemli özelliğe ilişkin spekülasyonlarıyla SOL’a yoğun talep göstermesi, bu rekorun arkasındaki en önemli etken olarak işaret ediliyor.

  SOL 24 Saatte Yaklaşık Yüzde 10 Değer Kazandı

  29-30 Ağustos tarihleri, sabah saatleri baz alındığında SOL/USD paritesi bu 24 saatlik süreçte %9,34 oranında değer artışı yaşadı. Bu değer artışı ile birlikte SOL fiyatı 103,06 dolar seviyesine kadar yükseldi. Solana’nın resmi sosyal medya hesaplarından geçtiğimiz hafta “Ignition” gelişmesi duyurulmuştu. Ekip, bu araçla ilgili detaylı bilgi vermemişti. Ancak kripto toplulukları, bu aracın SOL token’i yakma ile ilgili bir gelişme olduğunu düşünmeye başladı. Bu duyurudan günler sonra da SOL, tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı.

  Solana’nın “Ignition” Aracını Duyurma Yöntemi, Spekülasyonları Tetikledi

  Kripto topluluklarını, Igniton aracının SOL token yakma ile ilgili olduğunu düşünmeye iten şey, aracın Solana tarafından duyuruluş biçimi oldu. Solana, resmi Twitter hesabından pembe ateşle yanan bir çakmağın ateşlenme görüntüsüyle birlikte bu aracın duyurusunu yapmıştı.  Ayrıca “enflasyon karşıtı takvime” dayalı bir şekilde üretilen SOL token’larının, geçtiğimiz dönemlerde “daha önce belirlenmiş uzun vadeli enflasyon oranında” stabilize edileceği de açıklanmıştı.

  Kripto para borsalarında güncel 1 SOL fiyatı %solana+try% TL. Döviz cinsinden ise %solana+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Solana 24 saatte %solana+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle