Kripto Para

ETH 2.0 mevduat sözleşmesi yeni rekor kırdı

  Sektörde çok beklenen ağ yükseltmesi olan Ethereum 2.0 güncellemesinin tamamlanması ile birlikte stake edilen ETH miktarı da rekor kırdı. ETH mevduat sözleşmesi kapsamında rekor düzeyde coin olması dikkatlerden kaçmadı…

  Ethereum ağında uzun bir süredir beklenen Ethereum 2.0 güncellemesi akabinde ETH mevduat sözleşmesinde yeni bir rekor kırıldı. ETH’nin en yüksek seviyesi olan 5.6 milyonun üzerine çıkan bu seviye yatırımcıları da sevindirdi. Etherscan tarafından paylaşılan son veriler göre sözleşmeye kilitlenen ETH sayısı rekor kırdı.

  Güncel verilere göre ETH 2.0’ın stake sözleşmesi kapsamında kilitlenen ETH varlık değerinin toplamı yaklaşık 13.5 milyar dolara ulaştı. Bilindiği üzere ETH 2.0 güncellemesi, 2020 yılının Aralık ayının ilk haftasında Beacon Chain’in lansmanı ile resmi olarak yolculuğuna başlamıştı. Lansmandan sonraki dört gün içinde yaklaşık 1 milyon Ethereum kripto parası stake edilmesiyle tüm dikkatleri üzerine çekti.

  Stake Edilen ETH Miktarındaki Değişimler

  ETH ağı, mevcut iş kanıtı ağından geliştirilmiş bir hisse kanıtı ağına geçişine başladı. Ağ kullanıcılarının uzun zamandır beklediği Ethereum 2.0 güncellemesiyle birlikte stake edilen ETH’nin toplam değerinde ciddi bir düşüş yaşandı. Özellikle kripto para piyasasının en büyük ikinci kripto para biriminin fiyatında yaşanan geri çekilme toplam değeri de düşürmüş oldu. 

  Son birkaç hafta içinde ETH fiyatındaki gerilemeler mevduat sözleşmesinde stake edilen miktarı da etkiledi. Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 4 bin 300 doların üzerine çıkan ETH, o zamandan bu yana değerinin yüzde 45’inden fazlasını kaybetti. 

  En Büyük ETH Cüzdanları 

  En fazla varlık bulunduran ETH cüzdanları, ağ aktivitesi üzerinde de önemli bir etkiye sahip olması sebebiyle yakından takip ediliyor. Kripto analitik firması Santiment verilerine göre, dünyanın en iyi 10 borsa dışı ETH cüzdanında 19 milyondan fazla coin bulunuyor. Glassnode analistlerinin son raporuna göre, kripto borsaları mevcut durumda 2 yıldan fazla bir sürenin en düşük seviyesi olan 13 milyon ETH’den daha az varlığa sahip.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle