Kripto Para

Dogecoin yatırımcılarına büyük tehlike!

  Son dönemde altcoin piyasasının en gözde kripto para birimlerinden biri haline gelen Dogecoin (DOGE) hızlı yükselişini sürdürüyor. Ancak on-chain verileri izleyen uzmanlar, DOGE için durumun göründüğü kadar sağlıklı olmadığını vurguluyor…

  Kripto para piyasasının son dönemdeki yıldızı haline gelen Dogecoin (DOGE) fiyatı üst üste gelen rallilerin ardından yeni bir rekor kırdı. Piyasa değeri bakımından en büyük kripto paralar listesindeki yerini güçlendiren DOGE, listedeki XRP’yi yerinden ederek dördüncü sırayı kaptı.

  Ancak kripto para uzmanları, sektörün ve topluluğun en sevdiği kripto paralardan biri olan DOGE hakkında pozitif yorumlar yapamıyor. Göründüğü kadar sağlıklı olmadığı öne sürülen şaka coinin on-chain verileri bazı yatırımcıları ve analistleri endişelendirmeye devam ediyor. Halka açık veriler DOGE blokchainini aslında çok az kişinin kullandığını ortaya koydu.

  Dogecoin İşlem Sayısı Endişe Veriyor

  Dogecoin blockchaini üzerinde aktarılan kripto paraların değeri her geçen gün artsa da bu sayının rakiplerinden daha fazla oranda gerçekleşmesi dikkatlerden kaçmadı. Zincir üstü veriler, Dogecoin blockchaini üzerinde aktarılan miktarın Bitcoin ve Ethereum gibi devlere kıyasla çok daha fazla olduğunu gözler önüne serdi.

  Fakat aktarılan DOGE miktarının BTC ve ETH’dekinden fazla olmasına rağmen, bu miktarın çok az sayıda işlemle aktarılması kafalarda soru işareti yarattı. Bitinfocharts tarafından halka açılan verilere göre BTC blockchaini üzerinde ve Ethereum blockchaini üzerindeki işlemlere göre DOGE işlem sayısı çok düşük seviyede kaldı.

  DOGE Servet Dağılımı Eşitsiz

  Bu verileri inceleyen kripto para uzmanları, DOGE piyasasındaki servet dağılımının çok eşitsiz olduğunu vurguladı. Tüm bu gerçekler, Dogecoin'in yatırımcılar için o kadar da uygun olmayabileceğini gösteriyor. Ancak tüm bu risklere ve endişelere rağmen Dogecoin, kripto para piyasasının son dönemde en iyi performans gösteren varlığı olma başarısını sürdürüyor. 

  DOGE fiyatı, 1 centin altında başladığı 2021 yılında ortaya koyduğu sıra dışı performans ve başarı hikayesi ile değerini yüzde 14 bin oranında arttırmayı başardı. Kripto para biriminin fiyatını suni olarak yükseltmek isteyen yatırımcılar da sosyal medya üzerinden “Dogecoin Günü” gibi etkinliklerle desteklemeye devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle