Kripto Para

EOS coin sessizliğini rekorla bozdu! Yeni güncelleme haberi

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde birçok altcoin rekordan rekora koştu. Devam eden rallide büyük, orta ve küçük ölçekli birçok kripto para rekor kırarken, EOS ise tam anlamıyla yerinde saydı. Ancak EOS, 5 Mayıs tarihinde yapılan açıklama ile bu sessizliğini rekor kırarak bozdu.

  Kripto para piyasalarında son haftalarda lider altcoin Ethereum (ETH) kırdığı rekorlar ile en çok dikkat çeken kripto para birimi olmayı başardı. Bitcoin’in (BTC) Nisan ayındaki rekorundan sonra sahneyi altcoinlere bırakması, en çok da Ethereum’a yaradı. Son haftalarda ETH kanadından gelen rekorların yanı sıra, piyasalarda uzun bir süredir yükseliş eğiliminin hakim olduğu görülüyor. Genel tabloda bu durum yatırımcıları sevindiriyor olsa da EOS yatırımcıları uzun süredir bu duruma kızgın olabilir. Zira EOS aylardır yerinde sayıyordu.

  Güncelleme Duyurusu %100’lük Artış Getirdi

  EOS uzun süredir kendisinden beklenen yükseliş performansını bir türlü ortaya koyamamıştı. Ancak 5 Mayıs tarihinde yapılan duyuru, EOS’a rekor fiyatları getirdi. Projenin enflasyon oranını artıracak olan protokol güncellemesi haberinin gelmesi ile birlikte EOS yaklaşık %100 oranında değer artışı yaşadı. Tradingview verilerine göre EOS 5 Mayıs tarihinde 6,18 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Ancak duyuru sonrasında EOS, 6 Mayıs tarihinde 12,85 dolar seviyesine kadar yükseldi. 5-6 Mayıs tarihleri arasında EOS 24 saatte 15 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı.

  İlk 10 İçin %130’luk Artış Daha Gerekiyor

  EOS son 24 saat içinde yükselişlerini korumayı başarsa da hafif bir fiyat düzeltmesi de yaşadı. Ancak EOS’un piyasa değeri bakımından 30. sıraya gerileyeceği düşünülürken, gelen yükseliş ile birlikte 20. sıraya kadar yükselmesi, yatırımcılarını sevindirdi. EOS 11 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Kripto paranın ilk 10’a girebilmesi için yaklaşık olarak %130 oranında bir değer artışı daha yaşaması gerekiyor. Listede 10. sırada yer alan Litecoin’in (LTC) 24,3 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor.

  EOS Güncellemesinin İçeriği

  5 Mayıs tarihinde yapılan duyuruda güncelleme bilgisi verildi. Bu güncelleme, EOS staking ödüllerinin değiştirilmesi ve enflasyon modelinin %1’den %3,8’e çekilmesini içeriyor. Bu güncelleme ağdaki yatırımcılar ile onaylayıcıların staking gelirlerinde artış sağlayacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle