Kripto Para

Elon Musk ve MicroStrategy'den ard arda açıklama geldi! Btc fırladı

  Geçtiğimiz günlerde Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk Bitcoin (BTC) madenciliğinde kullanılan enerjinin çevre kirliliğine yol açtığını dile getirerek piyasada panik satışlarının başlamasına neden oldu. Elon Musk 24 Mayıs akşamında yaptığı paylaşım ile bu kez aynı konuda tam tersi yönde bir açıklama yaptı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), günler önce Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamalara bağlı olarak sert düşüşler yaşadı. Elon Musk, Bitcoin madenciliğinde kullanılan fosil yakıtların çevre kirliliğine yol açtığını dile getirmişti. Musk, bu nedenle Tesla’nın BTC ile ödemeleri askıya aldığını açıklamıştı. Bu açıklama sonrası kripto para piyasasında panik satışları başladı, Çin’den gelen haberler de bu panik havasını destekledi ve BTC 30 bin dolar bandına kadar geriledi. 24 Mayıs akşamında Musk, bu kez tam tersi yönde bir açıklamada bulundu.

  Elon Musk’ın Açıklamaları

  Elon Musk Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Kuzey Amerika’daki Bitcoin madencileri ile konuştuğunu dile getirdi. Musk madencilerin kendisine gelecek vaat eden açıklamalarda bulunduklarını ifade etti. Musk paylaşımında, madencilerin ilerleyen dönemlerde bundan sonra yenilenebilir enerjiye bağlı kalacaklarını söyleyip, bunun şeffaf bir biçimde paylaşılacağını vurguladı. Elon Musk’ın açıklamalarından önce, gün içinde Bitcoin toparlanma evresine girmişti. Musk’ın açıklamaları ile birlikte toparlanmalar hız kazandı.

  Elon Musk Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

  “Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileri ile görüştüm. Mevcut ve planlanan yenilenebilir kullanımı yayınlamayı ve WW’den bunu yapmasını istemeyi taahhüt ettiler. Potansiyel olarak umut verici.”

  MicroStrategy CEO’sunun Açıklamaları

  Elon Musk’ın açıklamalarının ardından MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da durumu detaylı bir şekilde açıkladı. Saylor, bu toplantıyı düzenleyenin kendisi olduğunu dile getirdi. Saylor 23 Mayıs tarihinde Elon Musk ile BTC madencilerini bir araya getiren bir toplantı düzenlediklerini vurguladı. Saylor, madencilerin “Bitcoin Madencilik Konseyi” adı ile konsey kurmayı kabul ettiklerini, enerji kullanımını şeffaf biçimde açıklayacaklarını ifade etti.

  Saylor’ın açıklamalarına göre madenciler bundan sonra dünya çapında yenilenebilir enerji ile madenciliğe yoğunlaşacak. Musk ve Saylor’ın açıklamalarından kısa bir süre sonra Bitcoin %5’ten fazla değer artışı yaşadı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle