Cem Yavuz

Elon Musk'tan kripto güvenliği için ipuçları

  Elon Musk, kripto paraların nasıl güvende tutulabileceğine dair çeşitli ipuçları verdi. 

  Tesla'nın CEO'su Elon Musk, kripto para cüzdanları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Musk Freewallet cüzdanını eleştirdi ve kullanıcıları, özel anahtar tahsis etmeyen kripto para cüzdanlarından uzak durmaya çağırdı. 

  Elon Musk'tan Güvenlik İpuçları

  Kripto para sektörü içerisinde, sıklıkla bahsi geçen bir konu söz konusudur. Borsalarda bulunan, paralarınızın ve özel anahtarlarınızın mülkiyeti sizde değildir. Bu nedenle varlıklarınızın mülkiyeti esasında garanti edilemez. 

  Bu sebeple kripto para sektörü içerisinde, donanım cüzdanı veya farklı online cüzdanları seçmek, kripto para güvenliğini sağlamanız için önemli bir adım olabilir. Elon Musk da bunu öneren açıklamalarda bulundu. 

  Freewaller uygulamasının yaratıcı ekibi, Dogecoin ile ilgili bir açıklamasının ardından, Elon Musk ile küçük bir sohbet gerçekleştirdi. Elon Musk, yaratıcı ekip ile temas kurmuş olsa da, Freewallet'ın arkasındaki ekibin, aldıkları cevaptan rahatsız olma ihtimalleri yüksek.

  Elon Musk verdiği cevapta, Freewallet uygulamasının berbat olduğunu söyledi. Oldukça sert bir ifade kullanan Musk, kullanıcılara özel anahtar tahsis etmedikleri için, uygulamayı eleştirdi.

  Freewallet ekibi ise, yaptığı açıklamada kendisini savundu. Ekibin ortaya koymuş olduğu cüzdan "barındırılan" bir cüzdan olmasından ötürü, kullanıcılara özel anahtar tahsis edilmemektedir. 

  Özel anahtarlar, kripto para endüstrisi içerisinde son derece önemlidir.  Dijital cüzdanların, 12 veya 24 kelimeden oluşan özel anahtarları bulunur.

  Elon Musk ve Kripto Para

  Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, kripto para birimleriyle ilgili farklı tutumlarıyla adından sıklıkla söz ettirmişti. Kripto paralar ile ilgili şüpheci tutumuyla tanınan Musk, ilginç açıklamalarıyla tanınıyordu. 

  Ancak Musk, konu Dogecoin olunca her daim farklı bir tutum sergilemekten de kaçınmamamıştı. Bir "meme" token olarak tanınan DOGE, Elon Musk'ın sen çok konuştuğu kripto para olma özelliğini taşıyordu.

  Elon Musk açık bir biçimde, Dogecoin'in en sevdiği kripto para olduğunu ifade etmiş ve profiline "Eski Dogecoin CEO'su" ibaresini koymuştu. Bu gelişmelerin ardından Doge'un değeri hızla arttı. 

  Elon Musk'ın en büyük sükse yaratan girişimi de, profiline "Bitcoin" yerleştirmesiydi. Olayın ardından BTC'nin değeri de önemli ölçüde artmıştı.

  Geçtiğimiz gün de Tesla 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını duyurmuş, olayın ardından Bitcoin 42 bin dolar seviyesini aşarak, tekrardan yeni bir ATH belirlemeyi başarmıştı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle