Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti - 13 Mart 2021

  Kripto para piyasasında yüzlerin güldüğü 13 Mart Cumartesi gününde hemen hemen bütün dijital varlıklar değerine değer kattı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı uzun zamandır beklenen 60 bin dolar seviyesini görerek tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu geliştirdi. Bitcoin’in bu yükseliş ivmesinin peşinden gelen Ethereum (ETH) ve diğer altcoinlerde de ciddi yükselişler görüldü.

  Günün en önemli Bitcoin ve altcoin haberleri ile gelişmelerini özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin (BTC) fiyatında kripto para uzmanlarının uzun bir süredir işaret ettiği 60 bin dolarlık baraj nihayet aşıldı. Geçtiğimiz yılın Mart ayında 4 bin dolarlık fiyatı ile büyük bir boğa rallisi başlatan Bitcoin, zaman içinde dalgalı grafik çizmesine rağmen her zaman yükselmeyi bildi. Lider kripto para birimi, ralliyi başlangıcından itibaren 12 ay geçmemesine rağmen yatırımcısına yüzde 1500 oranında değer kazandırmasıyla dikkatleri üzerine çekti. 

  Bitcoin fiyatındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60 bin dolarlık rekoru getiren gelişmelerin başında, ABD Başkanı Joe Biden’ın dün akşam imzaladığı mali teşvik paketi etkili oldu. Biden’ın, meclisin onayından geçen 1.9 trilyon dolarlık koronavirüs ekonomi teşvik paketini imzalaması piyasalarda enflasyon riskinin artacağı şeklinde yorumlandı.

  Son 1 yıldaki yükselen performansı ile göz dolduran Bitcoin, enflasyondan korunma varlığı olarak büyük ilgi gördüğü için piyasalar hemen tepki göstererek Bitcoin fiyatındaki rekoru getirdi. Özellikle emtia piyasasının kapalı olduğu hafta sonunda teşvik paketinin imzalanması haberi ile BTC fiyatındaki rekor kaçınılmaz oldu

  Altcoinlerde ise Ethereum CEO’su Vitalik Buterin, EIP-1559 isimli ağ güncellemesi hakkında yeni açıklamalar yapmasıyla Ether boğalarının destek görmesini sağladı. Cardano Mary güncellemesi hakkında paylaşılan olumlu yorumlar da ADA fiyatını yukarı taşıdı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güne damgasını vuran fiyat hareketi Bitcoin’de geldi. Güncel verilere göre son 24 saat içinde yüzde 4.66 oranında değerlenen Bitcoin, en yüksek seviye olarak 60 bin 409 dolarla rekor kırdı. Altcoinlerde ise Ethereum yüzde 5’in üzerindeki değerleme ile bin 900 dolara kadar yükseldi. Son günlerde düşüş trendini sürdüren Binance Coin (BNB) fiyatında da yüzde 1.23 oranında değer artışı gözlemlendi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle