Kripto Para

MicroStrategy bir kez daha BTC satın aldı

  2020 yılının ikinci yarısında yaptığı Bitcoin (BTC) yatırımları ile kripto para piyasalarında dönüm noktası oluşturan dev yazılım şirketi MicroStrategy, bir kez daha Bitcoin satın aldı. Şirket bu kez 15 milyon dolarlık, 253 adet BTC aldı ve şirketin rezervlerindeki Bitcoin 91 bin 579’a yükselmiş oldu.

  Kripto para piyasaları son günlerde insanların yoğun ilgisi ile karşı karşıya. Bunun en temel sebebi ise Bitcoin’in (BTC) sergilediği yüksek fiyat performansları. Bitcoin’in bu denli sert yükselişler yaşamasında ve rekor seviyelere ulaşmasında ise birçok farklı unsur bulunuyor. Ancak özellikle Bitcoin’in son rallisi ile birlikte ulaştığı rekor seviyelerde, kurumsal yatırımcıların büyük etkisi olduğu biliniyor.

  2017 yılında Bitcoin 20 bin dolar seviyesine kadar ulaşarak beklenmeyeni yapmıştı. Ancak o dönemde kripto para piyasalarında sadece bireysel yatırımcılar bulunuyordu. Aralık 2020 döneminde Bitcoin’in 20 bin dolar seviyesini kırıp geçmesi ile birlikte başlayan büyük rallinin öncesinde ise piyasaya kurumsal şirketler adım atmıştı. Kurumsal şirketlerin kripto para piyasalarına güvenle girmesinde ise MicroStrategy şirketinin yapmış olduğu Bitcoin yatırımları öncü oldu.

  Şirket Belgelerini SEC’ye Sunduğunu Açıkladı

  Dev yazılım şirketi MicroStrategy Bitcoin yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Şirket, ilk olarak Ağustos 2020 döneminde Bitcoin satın almıştı. Şirket tarafından bugün yapılan açıklamada, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Bitcoin rezervlerini büyüttüğünü belirttiği belgelerin sunulduğu açıklandı. 

  MicroStrategy şirketi son satın alma işleminde 15 milyon dolar harcayarak 253 adet Bitcoin satın aldı. Şirket satın alma işlemenin BTC birim fiyatına ortalama 59 bin 339 dolar olduğunu açıkladı. Yazım sırasında Bitcoin 58 bin dolar seviyesinde işlem görüyor.

  MicroStrategy’nin BTC Rezervleri ve Harcamaları

  İlk Bitcoin satın alma işlemini Ağustos 2020 döneminde gerçekleştiren MicroStrategy, bu alanda kurumsallar adına bir tünel açtı. Şirketin o günden bu yana yaptığı yatırımlar ile birlikte rezervlerindeki Bitcoin sayısı da 91 bin 579’a ulaşmış oldu. Ayrıca şirketin yapmış olduğu BTC satın alma işlemleri de ortalama 24 bin 311 dolardan gerçekleşti. MicroStrategy bugüne kadar BTC satın alma işlemleri için 2 milyar 226 milyon dolar harcadı.

  Temmuz 2020’de MicroStrategy hisseleri 123 dolardan satılıyordu, bugün ise şirketin hisse değerleri 703 dolar konumunda bulunuyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle