Kripto Para

Elon Musk’tan bomba itiraf: İşte Tesla’nın BTC miktarı

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü isimlerden Tesla CEO’su Elon Musk, şirketinin Bitcoin yatırımları hakkında yeni açıklamalar yaptı. Ünlü milyarder, Tesla bilançosunda ne kadar BTC olduğu sorularını yanıtladı…

  Kripto para topluluğu tarafından bir dönem istenmeyen adam ilan edilen BTC destekçisi Elon Musk yine gündeme gelmeye başladı. Ünlü milyarder, Tesla şirketinin bilançosunda ne kadar Bitcoin tuttuğu hakkındaki spekülasyonları bertaraf etti. Son açıklamalarıyla kripto para basınında da geniş yankı uyandırdı. 

  Tesla CEO’su Elon Musk, şirketinin elindeki Bitcoin’lerin 1.47 milyar dolar değerine “yakın” olduğunu itiraf etti. Son paylaşımlarında e-araba üreticisinin bilançosunda 1.47 milyar dolarlık BTC olduğunu yorumladı. Tesla şirketi 8 Şubat tarihinde yayınlanan 10-K raporunda, elinde 1.5 milyar dolarlık BTC bulundurduğunu açıklamıştı.

  Elon Musk’tan Beklenen Açıklama Geldi

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği bir diğer ünlü isim Dave Lee’nin sosyal medyadan yaptığı paylaşım dikkat çekti. BTC ve Tesla ile ilgili hesaplama yapan Lee’nin bu yorumuna ünlü milyarder Elon Musk yanıt verdi. Tesla CEO’su bu yanıtında “O kadar çok Bitcoin‘imiz yok, ama tahmin yakın” ifadelerini kullanmasıyla tüm dikkatleri üzerine topladı.

  Son dönemde lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki gidişat, yatırımcıları memnun ediyor. En büyük kripto para birimi BTC’de son 1 haftadır süren devasa alım BTC fiyatındaki yükselişlere hız kazandırdı. Tesla firmasının geçmişte yaptığı BTC alımları da fiyatın artmasında önemli bir rol üstlenmişti.

  Tesla BTC Desteğini Sürdürüyor

  Bitcoin alımları ile gündeme gelen Tesla şirketi, devasa alımlarıyla kripto para biriminin fiyatını yaklaşık yüzde 57 oranında arttırmaya yardımcı olmuştu. Şirket Nisan ayında BTC likiditesini test etmek için bir miktar Bitcoin satışı yaptığını açıkladı ve bu satıştan 101 milyon dolarlık kazanç elde etti. 

  Geçtiğimiz aylarda BTC fiyatında meydana gelen büyük düşüşten sonra Tesla, Bitcoin ile ilgili 23 milyon dolarlık bir değer kaybı yaşadı. Şirket daha sonra elinde tuttuğu BTC miktarını arttırmasa da uzaktan verdiği desteği sürdürdü. 

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle