Kripto Para

Elon Musk’tan aylar sonra BTC paylaşımı!

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kripto para piyasalarında her ne kadar Dogecoin (DOGE) ile özdeşleşmiş bir isim olsa da onun Bitcoin (BTC) ile özel bir bağı olduğu da biliniyor. Bir süredir BTC karşıtı gibi görünen Musk, Twitter’dan kendisine BTC ile ilgili gelen bir gönderiyi yanıtsız bırakmadı.

  Ünlü milyarder, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında kripto para piyasalarının en ünlü isimlerinden biri oldu. Musk, geçtiğimiz aylarda Twitter biyografisine “Bitcoin” yazdı ve Bitcoin (BTC) fiyatı o dönemde buna çok hızlı bir şekilde yükseliş ile tepki verdi. Ardından Dogecoin (DOGE) ile ilgili yoğun şekilde destekleyici paylaşımlarda bulunan Musk’ın ismi artık DOGE ile özdeşleşti. Mayıs ayında BTC’yi ve BTC destekçilerini karşısına alan Elon Musk’ın BTC ile hala özel bir bağının olduğu biliniyor. Musk, Twitter’da kendisine yöneltilen bir isteği yanıtsız bırakmayarak bunu gösterdi.

  CryptoMen’in “Elon” Paylaşımı

  Twitter’da ve diğer birçok sosyal mecrada Elon Musk’ı resmetmeye çalışan bir amatör sanatçının çizdiği bir karakalem çalışması bulunuyor. Elon Musk’ı çizmek isterken çizgileri biraz daha karikatür boyutuna ulaştıran amatör sanatçının çizimi artık sosyal medyada bir viral halini aldı. Twitter’da bir kripto para ve BTC destekçisi de bu çizim üzerine müzik ile edit yaparak, sanki çizimdeki Musk şarkı söylüyormuş gibi montajladı. Gönderiye Musk’ı da etiketleyen “CryptoMen” isimli kullanıcıya Musk’tan yanıt gecikmedi.

  Musk Gönderiyi Kendi Sayfasında Paylaştı

  CryptoMen, söz konusu eğlenceli paylaşımını Elon Musk’ı etiketleyerek “Pump BTC Elon” (Bitcoin’i pump’la) notunu düştü. Elon Musk’ın son olarak Mayıs ayında Bitcoin’e karşı bir tavır sergilediği biliniyor ve bu nedenle Musk’ın buna vereceği yanıt merak uyandırmıştı. Musk ise bu paylaşımı doğrudan “Buna bayıldım” sözleri ve kahkaha atan emojiler ile kendi sayfasında paylaştı. Son dönemlerde artık sadece Dogecoin ile ilgili MEM paylaşımlarında bulunan Musk’ın bu gönderiyi paylaşması da dikkat çekti.

  Elon Musk’ın söz konusu paylaşımı sonrası Bitcoin’de gözle görülür ve dikkate değer şekilde bir oynama olmadı. BTC hala 35 bin dolar üzerine çıkmak için mücadele veriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle