Kripto Para

Ünlü milyarder: Kripto paralar enflasyon sonucunda çıktı

  Finans dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan dolar milyarderi ve iş insanı Carl Icah, finansal durumu değerlendirdi. Ünlü isim, kripto para birimlerinin her zaman hayatımızda olacağını söyledi…

  Son dönemde ABD ekonomisi hakkında açıklamalarda bulunan Carl Icah, yeşil enerji ve kripto para sektörüne de ayrı parantez açtı. Dolar milyarderi isim kendi şirketlerinin şu ana kadar hiç kripto para satın almadıklarını ancak bu alanda pek çok çalışma yürüttüklerini aktardı. 

  ABD’li ünlü iş insanı Carl Icah, son dönemin tartışma konusu haline gelen fosil yakıt ve temiz enerji üretimi hakkında dikkat çekici ifadeler kullandı: “Hem ABD hükümeti hem de seçmenler belli ki, karbon gazı salınımını azaltma konusunda ciddiler. Bunun için sıfırdan bir yeşil enerji tesisi üretmek yerine, fosil yakıt üretirken aynı anda kademe kademe yenilenebilir enerjiye geçmek çok daha ucuz ve doğru gözüküyor.”

  Kripto Paraların Çıkma Sebebi Enflasyon

  ABD’de son dönemde artan enflasyon endişelerini yorumlayan 85 yaşındaki iş insanı, insanların sahip oldukları paraların değerinin azalması konusunda korkuya kapıldıklarını belirtti. Kripto para birimlerinin de bu sebeple ortaya çıktığını kaydeden Carl Icah ABD dolarının değeri hakkında şu yorumu yaptı:

  “Diğer şirketler için çok fazla yorum yapamam ancak şunu söylemem gerekir ki, ekonomik sistemimizin içinde çok büyük miktarda bir dolar akışı söz konusu. Bu yüzden insanlar yavaş yavaş yüksek enflasyonun daha da artıp, ABD dolarının değerinin iyice azalmasından korkuyorlar. Bunun sonucu olarak kripto para teknolojisi gibi bir fenomen ortaya çıktı. Bugün çıkarılan kripto paraların çoğu ileriki dönemde bence var olmayacak”

  “Kripto Paralar Her Zaman Hayatımızda Olacak”

  Günümüzde kripto para piyasasında işlem gören pek çok kripto para biriminin gelecekte olmayacağına inanan ABD’li dolar milyarderi, sektör hakkında şu ifadeleri kullandı: “Ancak şu andaki formuyla ya da başka türlü bir formda kripto paralar hep hayatımızda olacaklar. Açıkçası şu ana kadar şirket olarak hiç kripto para almadık ama bunun üzerinde çalışıyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle