Ünlü milyarder Bitcoin'de 250 bin dolar için tarih verdi!

  Piyasa değeri ve işlem hacmi en yüksek lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son haftalarda ciddi bir yükseliş eğilimi gösterdi. Aralık 2023 itibariyle Bitcoin’de yaşanan yükseliş sonrasında birçok yatırımcı boğa sezonunun ne zaman başlayacağını merak etmeye başladı.

  Kripto para piyasalarında ise bir yandan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından şirketlere spot BTC ETF’si için verilen süre ve yapılan yeni düzenlemeler etkili olurken, diğer yandan yükseliş eğilimin başlaması sonrasında uzmanlardan da yeni tahminler gelmeye başladı.

  Piyasalarda Bitcoin’in en büyük destekçilerinden olan milyarder yatırımcısı Tim Draper, Bitcoin hakkında gelecek hedeflerini güncelledi. Birçok uzman 100 bin dolar derken, ünlü milyarderin 250 bin dolar çıkışı dikkat çekti.

  ÜNLÜ MİLYARDER KRİPTO PARALARIN GELECEĞİNİ DEĞERLENDİRDİ!

  Kripto para piyasalarında görünüm bir süredir pozitif yönde seyrediyor. Piyasalarda lider kripto para birimi Bitcoin’in en büyük destekçilerinden olan milyarder yatırımcı Tim Draper, kısa süre önce önemli bir röportaj yaptı.

  Bitcoin’in Microsoft’un ilk günleri arasında önemli benzerlikler bulan Draper, Bitcoin ağının geliştirilebilir bir yapıda olduğunu ifade etti. Bu ağ sayesinde dijital para birimi olmanın ötesinde geliştiriciler için devrim yaratabilecek teknolojileri piyasaya sürmek için de kullanılabileceğini kaydetti.

  Bitcoin’in kripto teknolojisinin odak noktasına geldiğini aktaran Draper, geçtiğimiz dönemde Ethereum başta olmak üzere birkaç katman – 1 ağının finansal teknolojiler için geliştirme ağı olarak öne çıktığını ancak bu durumun yavaş yavaş Bitcoin cephesine kaydığını ifade etti.

  BİTCOİN’İN 250 BİN DOLAR OLACAĞI TARİHİ PAYLAŞTI!

  Investing’de yer alan bilgilere göre, ünlü milyarder Draper tarafından Bitcoin’in 250 bin doları göreceği tarihe de yer verildi. Kripto para piyasalarının bu gelişmeler doğrultusunda hızlı şekilde yükseleceğini iddia etti.

  Bitcoin’in 2024 yılında 250 bin dolar seviyesine çıkabileceğini ifade eden Draper, bu fiyat bölgesinin ise kripto para için dönüm noktası olacağını ifade ediyor. Yüzde 480’e yakın bir değer artışına isabet eden bu beklenti, spekülatif işlemlere nazaran, BTC’nin finans teknolojilerinin odak noktası olmasına dayandığı ifade ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle