Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 5 Nisan 2024

  Bitcoin (BTC) fiyatındaki inişli çıkışlı fiyat hareketleri altcoin piyasasını da etkiledi. BTC ve bazı altcoinlerde volatilite arttı.

  5 Nisan 2024 Cuma günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dev varlık yönetim şirketi BlackRock’ın spot BTC ETF’i yeniden düzenlendi. Citadel, Goldman Sachs, UBS, Citigroup gibi önde gelen yatırım bankaları, fona “yeni yatırımcı” sıfatıyla eklendi. Analist Eric Balcuhnas, bu hamleyi “Bankaların BTC benimsemesi artıyor” şeklinde yorumladı.

  Lookonchain raporuna göre 8 aydır hareketsiz BTC balinası yeni bir cüzdana 2 bin BTC gönderdi. Ardından bunun 73,34 milyon dolar eden bin 100 adedi Binance borsasına taşınırken BTC fiyatındaki satış baskısı arttı.

  En büyük dijital varlık yönetim şirketi Grayscale, bazı fonlarından Cardano (ADA) ve Cosmos (ATOM) tokeni çıkardı. Uzman fon yöneticileri bu kripto paralara yatırım yapılmayacağı yönünde karar alırken bunun sebebi paylaşılmadı.

  Dev kripto borsası Binance 35 yeni dApp’i Web3 cüzdanına entegre etti. Bunlar arasında Aevo, Ethena, ether.fi, MonoSwap gibi son dönemin popüler altcoin projeleri de yer aldı.

  ABD’li borsa Coinbase analistleri, BTC – Altın kıyaslamasını yorumladı. Raporda FED’in faiz indiriminde aceleci olmamasının BTC’yi baskılayıp altın fiyatını desteklediği belirtildi. Uzmanlar BTC fiyatı düşse bile agresif bir şekilde alım geldiği için uzun vadede daha avantajlı olduğunu vurguladı.

  Bloomberg haberine göre FTX iflas yönetim sürecinde yaklaşık 30 milyar kilitli Solana (SOL) tokeni yüzde 65 indirimle sattı. Pantera Capital ve Galaxy Trading gibi önde gelen fonlar, 4 yıllık anlaşmayla 65 dolardan milyarlarca SOL satın aldı.

  Ünlü kripto para analisti Rekt Capital, 2016 ve 2020 halving verilerinden yola çıkarak BTC’deki düzeltmenin sağlıklı olduğunu söyledi. Analiste göre BTC, üçüncü aşamaya yani 1 yıldan fazla süren parabolik yükseliş dönemine geçmeye hazırlanıyor.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güne yükselişle başlayan BTC ve altcoinlerdeki belirsizlik kripto para yatırımcılarını tedirgin ediyor. BTC %bitcoin+usd% dolardan fiyatlanırken altcoinlerde ise son durum şöyle:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle