Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 28 Ekim 2021

  Son dönemde inişli çıkışlı bir grafik çizen kripto para birimleri, 28 Ekim Perşembe gününde yeniden yukarı yönlü hareketine başladı. Kripto para yatırımcılarını sevindiren bu gelişmede bazı öne çıkan haberlerin etkisi büyük oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında toparlanma sinyalleri görülürken, altcoinlerde de hızlı yükselişler dikkat çekti.

  28 Ekim 2021 Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, (SEC) uzun süredir beklenen Bitcoin ETF’lerine onay verdikten sonra tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Ancak önceki onaylarının aksine Valkyrie'nin kaldıraçlı olan Bitcoin ETF'i ile Direxion'ın 'short' pozisyon açma özellikli ETF'i, Gensler'ın ekibi tarafından reddedildi.

  Kripto para veri analiz platformu Glassnode, son dönemde BTC fiyatındaki düşüşe rağmen borsalarda tutulan BTC arzının azalmaya devam ettiğini belirtti. Son veriler, borsalardaki BTC sayısının Ağustos 2018 dönemine döndüğünü göstermesiyle yatırımcıların dikkatinden kaçmadı.

  Altcoinlerde ise Ethereum için başka bir deflasyon günü daha yaşandı. Burn tracker hizmetine göre, bugün dağıtılandan 12 milyon dolar daha az Ethereum basıldı, bu da tüm günü “deflasyonist” hale getirmiş oldu.

  Etiyopya hükumeti ve Cardano arasında, öğrenci notlarının blok zinciri teknolojisinde saklanabilmesini amaçlayan ve toplamda 5 milyon öğrenciyi kapsayan anlaşmada bugün imzalar atıldı. Afrika turunun Etiyopya ayağında bulunan IOG CEO'su ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. 

  Voyager Digital, kripto para firmalarının marka bilinirliğini artırmak ve kripto para birimlerinin benimsenmesini sağlamak amacıyla Mark Cuban’ın sahibi olduğu Dallas Mavericks ile ortaklık kurdu. Bu gelişme kripto para dünyasında olumlu karşılanırken, piyasadaki yükseliş hareketini destekledi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardaki hareketliliğe bakıldığında Bitcoin fiyatı yüzde 4 civarındaki yükselişle yeniden 61.434 dolarlı seviyelere yükseldi. Ethereum ve Solana fiyatları yüzde 5 civarında artarken en büyük yükselişler köpek temalı altcoinlerden geldi. SHIB coin yüzde 28 oranında değer kazanırken rakibi DOGE’yi geride bırakarak en değerli 9. kritpo para birimi oldu. Öte yandan DOGE fiyatında da yüzde 22’lik bir artış yaşanması yatırımcıları sevindirdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle