Elliott Dalga Teorisi'ne dikkat: BTC bu fiyatı görebilir!

  Anonim kripto para analisti Blunzt, Bitcoin’in (BTC) geleceğiyle ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. Yatırımcıları sert düşüş konusunda uyaran analiste göre BTC 22 bin 376 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.

  Kripto para piyasasındaki belirsizlik sürüyor. Lider kripto para birimi BTC fiyatında yükseliş sinyalleri görülse de henüz kritik seviye aşılmış değil. Uzun süredir geçmekte zorlandığı direnç seviyesini yeniden test eden BTC’nin hangi yöne hareket edeceği merak ediliyor. Bu konuda dikkat çeken açıklamalar anonim kripto para analisti Bluntz’tan geldi.

  Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bluntz, lider kripto para BTC grafiğini yorumladı. Analist, BTC’nin 30 bin dolarlık psikolojik direnci kıramamasını vurguladı. Usta analiste göre bu durum kripto parayı uçurumun kenarına getirdi ve sert düşüş için uygun şartlar yarattı. Bluntz, olası bir geri çekilmede BTC fiyatının 22 bin 376 dolara kadar düşeceğini iddia etti.

  Analiste Göre BTC’de Düşüş Gelebilir

  Kripto para yatırımcılarını tedirgin eden açıklamalarda bulunan Bluntz, grafikte ABC dalgasına dikkat çekti. Bu verilere göre BTC yükseliş için belirlediği hedef fiyata ulaştı. Ancak bu seviyenin üstünde yeni bir zirve görmekte zorlanan kripto para için düşüş sinyalleri çalmaya başladı. Anonim analist, yükselişin bir B dalgası olduğunu belirtirken buna rağmen açığa satış yapmaya henüz hazır olmadığını ifade etti.

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analistlerden Bluntz, Elliott Dalga Teorisi’ni baz alarak BTC’de düşüş beklediğini söyledi. Bu teoriye göre bir varlığın fiyatı artmaya başladıktan sonra kazançları konsolide ederken ABC dalgasını izler. Anonim analist, BTC’nin B dalgasını da izledikten sonra sıradaki hamlenin C düşüş dalgası olacağını öne sürüyor.

  BTC’de Sert Dalgalanma Yaşandı

  En büyük kripto para BTC, dünkü spekülatif haberlerin etkisiyle kısa sürede 30 bin doların üzerine çıkmıştı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot BTC ETF’ini onayladığı haberiyle gerçekleşen bu yükseliş kısa süre sonra gücünü kaybetti. Haberin sahte olduğu ortaya çıkınca BTC’deki değer kaybı dikkat çekti. Bu fiyat dalgalanmasında 100 milyon dolarlık pozisyon tasfiye olmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle