Kripto Para

“Elon Musk’ın gözbebeği” DOGE’u kabul edebilir!

  2021 yılına, Twitter üzerinden yaptığı Dogecoin (DOGE) paylaşımları ile damgasını vuran Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, son dönemlerde DOGE paylaşımlarına geri döndü. Musk bu kez de uydu internet sağlayıcısı Starlink’in Dogecoin’i kabul etmeye başlayabileceğini ima etti.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında kripto para piyasalarının en etkin isimlerinden biri oldu. Musk, bu alanda özellikle de Dogecoin (DOGE) ile ilgili paylaşımlarda bulunarak piyasalardaki etkisini gösterdi. Dogecoin’in yıl içinde çok ciddi değer artışları yaşamasında katkısı bulunan Elon Musk, daha sonra bu paylaşımlarını seyreltti ve uzunca bir süre DOGE ile ilgili paylaşımlarına ara verdi. Son dönemlerde bu yönlü paylaşımlarına yavaş yavaş geri dönen Elon Musk, bu kez de Starlink’in Dogecoin’i kabul edebileceğini ima eden bir paylaşımda bulundu.

  Starlink Nedir?

  Starlink, Elon Musk’ın CEO’su olduğu SpaceX tarafından, uydu interneti erişimi sağlamak üzere inşa edilmiş bir uydu takımyıldızı olarak tasarlandı. Starlink projesinin amacı, dünyanın en ücra köşesinde bile insanlara yüksek hızlı ve geniş bantta internet sunmak. Starlink’in şu anda, onlarca fırlatma işleminden sonra 2 bin civarında işlevsel uydusu bulunuyor. Birçok kişi tarafından “Elon Musk’ın gözbebeği” olarak adlandırılan bu çalışmanın başarıya ulaşması durumunda, dünyada bir teknoloji devriminin yaşanacağı söylentileri de gündeme geliyor.

  Starlink DOGE’u Kabul Etmeye Başlayabilir Mi?

  Kullanıcılar, Starlink donanım kitlerine şimdiden 499 ABD doları ödeme yaparak ulaşabiliyor ya da aylık 99 ABD doları karşılığında bu hizmetten faydalanabiliyor. Ancak Elon Musk, bu ödemelerde yakında Dogecoin’in de kabul edilebileceğini ima etti. Twitter’da oldukça popüler bir yazar olan Johanna Crider, bir paylaşımında “SpaceX ticari mağazası ve Starlink, Dogecoin’i kabul edebilir mi? Bir fikir…” sözlerine yer verdi. Crider’in bu paylaşımına Elon Musk da “göz kırpan emoji” ile yanıt verdi. Elon Musk’ın bu yanıtı, Starlink’in DOGE ödemelerini kabul edeceği söylentilerini güçlendirdi.

  Elon Musk’ın Dogecoin Adımları

  Bilindiği üzere uzay araştırma şirketi SpaceX, 2022 yılının ilk çeyreğinde fırlatılması planlanan “DOGE-1” isimli bir Ay görevi için Dogecoin’i zaten kabul etmişti. Hatta bu plan “Dogecoin Ay’a gönderiliyor” olarak lanse edilmişti. Öte yandan Musk’ın CEO’su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla da yakın bir zamanda Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başlamıştı. Elon Musk önderliğindeki bu gelişmeler, Dogecoin’in çok ciddi fiyat artışları yaşamasını sağlamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle