Ethereum fiyatı 2 bin doları geçerek yeni bir rekor kırdı

  Kripto para piyasasının lider altcoini Ethereum (ETH), son günlerdeki yükselişini devam ettirmeyi başardı. İstikrarlı bir şekilde tırmanan ETH fiyatında 2 bin dolarlık baraj aşıldı ve yeni bir ATH görüldü…

  Kripto para dünyasında piyasa değeri bakımından en değerli dijital para, Bitcoin (BTC) ardından gelen Ethereum (ETH) fiyatında yeni bir rekor kırıldı. Son birkaç gündür hızlı yükselişini devam ettiren Ethereum, yeni bir ATH belirledi

  Kripto para sektörünün önde gelen Analistlerin önemli bir direnç seviyesi olarak gördüğü 2 bin doları aşmayı başaran ETH, 2 bin 042 dolara kadar yükseldi. Ethereum’un bu yükselişi ve beraberinde yeni rekor getirmesi kripto para topluluğunda büyük bir heyecan uyandırdı. Güncel verilere göre popüler altcoin fiyatı 2 bin doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

  Ethereum ve Bitcoin Performans Kıyaslaması

  Son dönemde istikrarlı bir yükseliş gösteren ve yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam eden Ethereum fiyatı hakkında bazı kripto para yorumcularının görüşleri dikkat çekiyor. Analistler, Ethereum’un hala olması gereken fiyat seviyesinin altında kaldığını ve Bitcoin’in performansını yakalayamadığını vurguluyor.

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı analist Lark Davis, son paylaşımında bu konuya dikkat çekerek şunları söyledi: “Ethereum‘u 2 bin dolarda görmek harika olsa da hala önceki seviyesini üçe katlayan Bitcoin’in gerisinde kalıyor. Bana göre değerinin çok altında fiyatlanıyor.”

  Ethereum Fiyatı Yükselmeye Devam Edecek Mi?

  Bazı kripto para uzmanları, her ne kadar Bitcoin’in performansına yetişememiş olsa da Ethereum fiyatındaki yükselicin uzun süreli olabileceğine dikkat çekiyor. Kripto para piyasasına göre en büyük altcoin olarak yoğun ilgi gören Ethereum fiyatında yükseliş trendinin bir süre daha devam edeceği düşünülüyor.

  Lider altcoin Ethereum, kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre son 24 saatte yüzde 5.4 oranında yükseldi. Böylelikle son 1 haftalık kazanımlarını yüzde 9.7 seviyesine kadar çıkarmayı başardı. ETH fiyatı son 30 gün içinde yüzde 54 oranında değer kazanmasıyla yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle