Kripto Para

Borsalara taşınan BTC miktarı son 6 ayın dibini gördü

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki belirsizlik devam ederken, borsalara gönderilen miktarlar da yakından takip ediliyor. Santiment veri analiz firmasına göre Bitcoin borsa akış oranında en düşük seviyeler görüldü…

  Bitcoin (BTC) fiyatında 35 bin doların altında devam eden konsolidasyon süreci, yatırımcılar kadar analistleri de yakından ilgilendiriyor. Bu seviyelerde kalıcı olamayınca yeniden satıcı ağırlıklı olarak 34 bin doların altına geriledi. BTC fiyatı mayıs ayında kripto para piyasasında neredeyse yarı yarıya değer kaybından bu yana 30 bin dolar ile 40 bin dolar arasına sıkışıp kaldı.

  Kripto para piyasasında zincir içi verileri analiz eden Santiment, son raporunda borsalara gönderilen Bitcoin miktarına dikkat çekti. Bitcoin akış oranını inceleyen analistler, ocak ayından bu yana en düşük seviyeye ulaştığını vurguladı. Santiment’e göre kripto para borsalarına gönderilen BTC miktarı son 6 ayın en düşük seviyesine kadar geriledi.

  Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiler?

  Bilindiği üzere borsalara gönderilen BTC miktarındaki düşüş, kripto para yatırımcılarının BTC fiyatının yukarı yönlü hareket etmesini beklediğini gösteriyor. Borsalara ne kadar az varlık gönderilirse o kadar büyük bir yükseliş işareti olarak kabul edilir. BTC, nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken 64 bin 689 dolara kadar tırmandı.

  Bu seviyede kalıcı olmayan lider kripto para birimi mayıs piyasa satışları ile birlikte değerinin neredeyse yüzde 50’sini kaybetmekten kurtulamadı. En büyük kripto para, mevcut piyasada düşüş eğilimine yakın bir görüntü çiziyor. BTC satış baskısı devam etse de analistler henüz piyasanın zirve noktasına ulaşmadığını söylüyor

  BTC Fiyatında 36 Bin Dolar Direnci

  Borsalara gönderilen BTC miktarının düşmesi fiyat için iki temel noktaya dikkat çekiyor. Bunlardan ilki satışlar gibi mayıs ikinci haftasında görülen riskleri azaltıyor. İkinci nokta da piyasada daha az aktif olması sebebiyle durgunluk belirtileri ortaya çıkıyor. Döviz akışında düşüş olması aynı zamanda Bitcoin işlem hacminin de düşük seviyelerde kaldığını gösteriyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle