Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 9 Eylül 2022

  Bir süredir konsolidasyon sürecinde olan kripto paralarda beklenen yükseliş hareketi nihayet etkisini göstermeye başladı. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında başlayan yükseliş hareketi piyasa geneline olumlu yansıdı.

  9 Eylül 2022 Cuma gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  En büyük kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, piyasadaki yükselişe dikkat çekerek “Umarım panik satış yapmamışsınızdır.” paylaşımında bulundu. CZ, bir süredir olumsuz sinyaller veren BTC’de sakin kalan yatırımcıların kazançlı çıktığını hatırlattı.

  Singapur merkezli kripto para odaklı girişim sermayesi Whampoa Group kripto yatırımlarına 100 milyon dolar ayıracağını duyurdu. Bu haber de kripto paralardaki yükseliş hareketine hız kazandıran gelişmelerden biri olarak yorumlandı.

  Deneyimli analist Rekt Capital, Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandıran yorumlarda bulundu: “Ayı sezonunun sonu yaklaşıyor. BTC, sonbahar veya kış aylarında dibi gördükten sonra yükselişe geçebilir. Yükseliş ile, 2023’te yeni bir boğa piyasası başlayacak.”

  DEv merkeziyetsiz uygulama marketi DappRadar, Ağustos ayı raporunu paylaştı: “Son aylarda, kripto para piyasaları art arda gelen olumsuz haberler ile sarsıldı. Ağustos ayında Solana cüzdanlarına bir saldırı gerçekleşti.”

  Kripto para şirketlerinin son dönemde çalışan azaltmasına karşı hamle Polygon (MATIC) yönetiminden geldi. Polygon İnsan Kaynakları Başkanı Bhumika Srivastava, proje ekibine dünyanın her yerinden 200 çalışan istihdam edeceklerini söyledi. 

  Singapur’un en büyük bankası DBS Bank, metaverse yatırımları için The Sandbox ile ortaklık kurdu: “DBS’yi The Sandbox’a, Singapur’da açık meta veriye adım atan ve sanal haritamızda bir mahalle olan SingaporeVerse’i yaratma çabalarımıza katılan ilk banka olarak memnuniyetle karşılıyoruz.”

  ABD merkezli kripto para borsası FTX, varlık yönetim firması SkyBridge Capital'in yüzde 30'luk hissesini satın alacağını duyurdu. Anthnoy Scaramucci'nin şirketine yapılacak yatırımlar piyasadaki hareketliliği tetikledi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 10 civarında artış göstererek 21.000 dolar seviyesinin biraz üzerinden işlem görüyor. Lider altcoin ETH yüzde 5.33 artışla 1.722 dolara tırmandı. Piyasa değerine göre ilk 10 listesinde bulunan XRP, ADA, SOL ve DOT coin fiyatlarında yüzde 6’dan fazla yükseliş olması yatırımcıların yüzünü güldürüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle