Kripto Para

Flare Network airdrop’unda son karar XRP yatırımcılarında!

  Ripple ve SEC arasındaki davayı yakından takip eden XRP yatırımcıları, büyük bir heyecanla Flare Network airdrop etkinliğini bekliyor. Ancak airdrop programında büyük değişiklik yaşanması XRP yatırımcılarının beklentilerini karşılamayabilir…

  En popüler altcoin projeleri arasında yer alan XRP, son dönemde Ripple ve SEC arasındaki menkul kıymet davasından çok etkilendi. 2020 yılının sonlarına doğru XRP fiyatının en yüksek seviyelerine ulaşmasında önemli bir yere sahip olan Flare Network airdrop etkinliği merakla bekleniyor. Ancak bu etkinlikte büyük bir değişim yaşanması söz konusu olabilir.

  Flare Network airdrop etkinliği XRP yatırımcıları tarafından dört gözle beklense de henüz ana ağ piyasaya sürülmedi. bununla birlikte Flare Network, airdrop etkinliğinden önce bir fork planlaması içine girdi. Flare Network, bu airdrop etkinliği kapsamında milyarlarca adet Spark tokeni XRP yatırımcılarına dağıtacaktı.

  Flare Network Yeniden İnceleme Başlattı

  XRP yatırımcılarını heyecanlandıran Flare Network airdrop etkinliğinde büyük bir değişiklik yaşanabilir. Geliştiriciler, Spark token dağıtma etkinliğini yeniden düşünmeye aldıklarını açıkladı. Özellikle vergi konularında belirsizlik yaşanması, geliştiricileri bu karar üzerinde ciddi bir inceleme başlatmalarına yol açtı.

  Flare’in ilk baştaki planına göre airdrop etkinliğinden Spark kazanmaya hak sahibi olan yatırımcılara, hak ettikleri Spark miktarının yüzde 15’i gönderilecekti. Yatırımcıların alacağı diğer Spark tokenler ise aylık olarak cüzdanlara aktarılacaktı. Dolayısıyla Flare Network airdrop etkinliğinin tamamlanması 34 aya kadar uzayabilecekti. 

  Flare Network’ten XRP Yatırımcılarına 2 Seçenek

  Blog paylaşımında bulunan Flare Network geliştirici ekibi, uzun vadeli Spark token dağıtımının büyük bir vergi sorununa yol açabileceğini vurguladı. Flare Network, bu yüzden “Buy Through Burn” adı verilen ve ilk planın neredeyse birebir aynısı olan seçeneği öne sürdü. Bu yöntemde, XRP yatırımcıları Spark tokenlerinin yüzde 15’ini direkt ve kalanını her 3 ayda yüzde 3 olacak şekilde alacak. 

  XRP yatırımcılarına sunulan ikinci yöntem ise farklı bir seçenek oldu. Buna göre XRP yatırımcılarının hak ettiği airdrop miktarının yüzde 85’i yakılacak ve sadece yüzde 15’i dağıtılarak cüzdanlara aktarılacak. XRP yatırımcılarının alacağı karara göre Flare Network airdrop etkinliğinde büyük bir değişiklik yaşanması bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle