Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 1 Nisan 2021

  Kripto para piyasasında yine her zaman olduğu gibi volatil bir gün geride kalırken Bitcoin (BTC) fiyatında kademeli yükseliş devam ediyor. Kripto para piyasasını etkileyen gelişmeler, önde gelen kripto paraların fiyatlarında ciddi değişimler yarattı. 

  1 Nisan tarihi itibarıyla Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeler ile fiyat hareketliliklerini özel haberimizden takip edebilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatında etkili olabilecek gelişmeler sınırlı kaldı. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock şirketinin Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine 360 bin dolar yatırım yaptığı açıklandı. Kripto para uzmanları, bu açıklamayı yorumlarken, Bitcoin’e olan kurumsal ilginin devam ettiğini ve bunun fiyatlar açısından olumlu olduğunu vurguladı. Ancak bu haber BTC fiyatında ciddi bir fark yaratmadı.

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği Joe Biden, Pittsburgh’da katıldığı bir etkinlikte 2 trilyon dolarlık ekonomik altyapı paketinin de müjdesini verdi. Teşvik paketinden sonra ekonomik altyapı paketini devreye sokmaya hazırlanan Biden’ın bu açıklaması, kripto para analistleri tarafından olumlu karşılandı. Uzmanlar, piyasaya sürülen dolarlar ile birlikte yaşanan genişlemenin Bitcoin ve kripto para piyasasına olumlu yansıyacağını düşünüyor.

  Altcoinlerde ise en büyük kripto para borsası Binance’in hissesi niteliğindeki yerel tokeni Binance Coin’deki (BNB) fiyat artışı dikkat çekiyor. BNB yakım etkinliğinin gerçekleşeceği beklentisi, kripto para biriminin fiyatında ciddi yükseliş hareketini sürdürüyor. Öte yandan bir süredir sessizliğini koruyan Elon Musk, yine Dogecoin (DOGE) hakkında tweet atarak altcoin piyasasını hareketlendirdi. DOGE rallisi, ünlü milyarderin paylaşımıyla başladı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Gün içinde en yüksek 59 bin 406 dolara kadar tırmanan Bitcoin fiyatı, pozitif seyrini sürdürerek yatırımcısını memnun etti. BTC fiyatında yatırımcılar yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesi rekoruna göz dikti. Altcoinlerde ETH ve BNB yüzde 5’in üzerinde değer artışları ile yatırımcısına kazandırmayı sürdürdü

  Visa’nın Filecoin (FIL) kullanarak kripto para ile ödeme kabul edeceğini açıklamasının ardından FIL fiyatındaki yükseliş bugün de devam etti. FIL token son 24 saatte tam yüzde 35’ten fazla yükseldi. DOGE tokendaki günlük artış yüzde 12 oldu. Popüler coinler arasında sadece Cardano (ADA) beklenen yükselişi gerçekleştiremedi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle