Kripto Para

Elon Musk DOGE satmayacağını söyledi! CZ’den imalı cevap

  2021 yılı Mayıs ayına kadar kripto para piyasaları için genel tabloda ciddi değer artışları ile anıldı. Özellikle bu artışlarda en çok dikkat çekenlerden biri de Dogecoin (DOGE) oldu. Elon Musk ve Mark Cuban gibi isimlerin desteğini alarak muazzam yükselişler elde eden DOGE için Elon Musk’tan bir kez daha destek geldi. Musk, Dogecoin satmadığını açıkladı.

  Kripto para piyasalarında son günlerde Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk istenmeyen kişi olarak görülmeye başlamıştı. Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) madenciliğinde enerji verimi açıklamaları ve Tesla’nın BTC satabileceğine ilişkin sinyalleri, piyasada toplu düşüşleri tetiklemiş gibi göründü. Bu nedenle birçok yatırımcı Musk’ı “suçlu” gibi görmeye başladı. Ancak Musk’ın Dogecoin (DOGE) desteği biliniyor ve Musk bir kez daha DOGE desteğini açıkça gösterdi. 2021 yılında paylaşımları ile DOGE’un muazzam oranlarda artmasına katkıda bulunan Musk, hiç DOGE satmadığını açıkladı.

  Dave Lee’nin Twitter Paylaşımı

  Daha önce yapmış olduğu açıklamalarda kendisini “Dogefather” (Dogecoin babası) olarak tanımlayan Elon Musk, 20 Mayıs tarihinde aslında Dogecoin desteğini birden çok kez gösterdi. Musk önce Twitter paylaşımlarında DOGE’un 1 dolara kadar çıkabileceğini ima eden bir tweet paylaştı. Bu paylaşım DOGE ‘un hızla değer artışı yaşamasını sağladı. Ardından Musk DOGE ile ilgili ek açıklamalarda bulundu. Dave Lee “Bence Elon Dogecoin yatırımlarının hiçbirini satmaz” ifadeleri ile bir tweet paylaştı. Musk da bu paylaşıma yanıt verdi.

  Musk’ın Açıklaması Sonrası Zhao’dan İmalı Paylaşım

  Dave Lee’nin yapmış olduğu paylaşıma Musk verdiği cevapta hiç Dogecoin satmadığını ve satmayacağını dile getirdi. Bu paylaşım da Dogecoin’in değer artışı yaşamasını sağladı. Ancak Musk’ın daha önce BTC fiyatını manipüle ettiği suçlamalarından dolayı kripto para piyasalarında bir kesim şimdilerde hem Elon Musk’a hem de Dogecoin’e düşman olmuş durumda.

  Bu grup, Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya Twitter üzerinden çağrılarda bulunmuş ve Binance’in DOGE’u delist etmesini istemişti. Zhao ise tepkisi Musk’ı takipten çıkarak göstermişti. Son gelişmelerden sonra Zhao, Elon Musk’ın açıklamasından sonra bir açıklamada bulundu. Paylaşımında “Good dog” (iyi köpek) sözlerini dile getiren Zhao, burada Musk’a gönderme yapmış olabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle