Kripto Para

NBA takımı maaş ödemelerini BTC ile yapacak

  NBA takımlarından Sacramento Kings CEO’su ve Başkanı Vivek Ranadive’den önemli açıklamalar geldi. Ranadive, son günlerin popüler sosyal medya uygulaması Clubehouse’taki bir toplantı sırasında BTC ile ilgili konuştu. Başkan, Sacramento Kings bünyesinde oyuncular da dahil olmak üzere yer alan herkesin maaşını Bitcoin (BTC) ile alabileceğini açıkladı.

  Kripto para birimlerinin ve özellikle de Bitcoin’in (BTC) popülaritesi artış gösterdikçe, kripto paralara ilişkin çeşitli tartışma konuları da gündeme geliyor. Birçok bankacılık kuruluşunun, CEO’nun ya da ünlü yatırımcıların da dahil olduğu bu tartışmalarda “Bitcoin’in kullanım alanları ve işlevi” gibi argümanlar öne sürülüyor.

  Bir kesim, Bitcoin’in ve diğer kripto para birimlerinin sadece dijital ortamda, volatil yapısına rağmen “değer saklama aracı” olarak değerlendirilmeye devam edeceğini dile getiriyor. Öte yandan bir kesim ise bu alanda sadece stablecoin’lerin geleneksel ekonomi piyasalarına dahil olabileceği fikrini öne sürüyor. Ancak bunlara rağmen, birçok kişi Bitcoin ve kripto paraların gelecekte çok daha yaygın alanlarda kullanılabileceğini düşünüyor.

  Üçüncü fikri benimseyen kişileri destekler nitelikte son zamanlarda haberler gündeme gelmeye başlamıştı. Bunun bir örneği de geçtiğimiz haftalarda Miami Belediye Başkanı Francis Suarez göstermişti. Suarez, Miami Belediyesi’nde çalışanlara, isteğe göre Bitcoin ile maaş verilebileceğini dile getirmişti. Şimdi bu açıklamanın bir benzeri Sacramento Kings CEO’su ve Başkanı Vivek Ranadive’den geldi.

  Ranadive: “Oyuncular Da Dahil Herkes Maaşını BTC İle Alabilecek”

  Popüler sosyal medya uygulaması Clubhouse’ta bir toplantıda konuşan Ranadive’in sözlerini, toplantıda yer alan bir takipçi Twitter’da gündeme getirdi. Toplantıda konuşan Ranadive’in “Önümüzdeki birkaç gün içinde Kings bünyesindeki herkese bu teklifi duyuracağım. Oyuncular da dahil herkes maaşının istediği kadarını Bitcoin ile alabilecek” şeklinde konuştuğu öğrenildi. Ancak Sacramento Kings bünyesinde yer alan çalışanların duruma nasıl yaklaşacağı ve bu uygulamanın benimsenip benimsenmeyeceği bilinmiyor.

  Sacramento Kings Daha Önce De BTC Adımı Atmıştı

  Sacramento Kings 2014 yılında, finansal ödeme platformu BitPay ile bir ortaklık kurmuştu. Ortaklık sonucunda, mağazadaki ürünlerin satışında Bitcoin ödemelerinin kabul edileceği kararlaştırılmıştı. Bu adım sonrasında Ranadive o dönemde yaptığı açıklamasında, taraftarların cüzdanlarını evde bırakmasına bir adım daha yaklaştığını ifade etmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle