Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 4 Mayıs 2022

  ABD Merkez Bankası FED’in faiz kararı öncesinde kripto para piyasasındaki konsolidasyon süreci dikkat çekiyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında baskı olması dikkatlerden kaçmazken, bir sonraki hareketin yükseliş mi yoksa düşüş mü olacağı merak ediliyor.

  4 Mayıs 2022 Çarşamba gününde Bitcoin ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli haberleri ve fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  LGT Bank, İsviçre ve Lihtenştayn’da başlayarak özel müşterilerine kripto para saklama ve aracılık hizmetleri sunacağını duyurdu. İsviçre merkezli dijital varlık hizmeti sağlayıcısı SEBA Bank’ tarafından açıklanan bu haber kripto para topluluğundan büyük ilgi gördü. Olumlu haberlere rağmen BTC fiyatındaki konsolidasyonun devam etmesi dikkat çekti.

  Bitcoin yatırımları ile gündemden düşmeyen MicroStrategy, 2022 yılı ilk çeyrek raporunda nakit dışı dijital varlıklarda 170 milyon dolarlık değer kaybettiğini açıkladı. Şirketin bu kötü bilançosuna rağmen elindeki; Bitcoin’leri tutmaya devam etmesi topluluğun desteği ile karşılandı.

  Altcoin haberlerinde ise Shiba Inu (SHIB) geliştirici ekibi yeni bir duyuru yaparak SHIB: The Metaverse evrenindeki arsaların SHIB tokeni ile satın alınabileceğini açıkladı. SHIB Metaverse’ünün popülerliğini arttırması beklenen bu hamle yatırımcılardan büyük ilgi gördü. 

  Kripto para yatırımcılarının popüler altcoin Dogecoin'e (DOGE) ne kadar güvendiği belli oldu. Global anket şirketi Morning Consult tarafından düzenlenen son ankete göre dünyanın en büyük meme tokeni Dogecoin’e ABD kamuoyunda duyulan güven Nisan ayında yüzde 44 azaldı. 

  Popüler yatırım şirketi Valkyrie Investments, Avalache (AVAX) yatırımı için yeni bir fon başlattı. Valkyrie Avalanche Trust (VAVAX) adlı fon yalnızca Avalanche’ın yerel tokenı AVAX’a yatırım yapacak.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatında yüzde 1.47 oranında artışla 38.894 dolarlı seviyeler takip ediliyor. ETH ve BNB fiyatlarında kademeli yükseliş devam ederken XRP, SOL ve LUNA fiyatlarındaki düşüş yatırımcılar tarafından endişeyle izleniyor. Günün en fazla değer kazanan popüler altcoini ise yüzde 4.77 yükselen ADA coin oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle