Kripto Para

Kurumsal yatırımcı kripto istiyor! BTC ve altcoin fonları coştu

  Kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan ilgisi giderek artıyor. CoinShares tarafından paylaşılan haftalık fon yatırım raporunda Bitcoin (BTC) ve altcoin fonlarına yüklü miktarda giriş görüldü.

  En büyük kripto para birimi BTC fiyatında inişli çıkışlı hareketler takip edilirken piyasa genelindeki pozitif görünüm korunuyor. Kripto paralarda uzun süredir beklenen boğa piyasası sinyalleri daha net alınmaya başlandı. Bu süreçte kurumsal yatırımcıların kripto para fonlarına olan ilgisinde de gözle görülür artış oldu.

  CoinShares, her hafta yayınlandığı kurumsal kripto para fon raporunu paylaştı. En güncel verilere göre BTC dahil kripto para fonlarında geçtiğimiz hafta toplamda 292,5 milyon dolarlık giriş oldu. Uzmanlar, son haftalarda kurumsal yatırımcılar arasında kripto para fonlarının giderek popülerlik kazandığını ve yatırımların giderek sıklaştığını belirtiyor.

  BTC ve ETH Fonlarına Giriş Hızlandı

  BTC öncülüğünde kripto para piyasasında görülen pozitif görünüm, kurumsal yatırımcıların fon yatırımlarına yön vermeye başladı. Kurumsalların artan talebiyle birlikte kripto para fonlarına üst üste 7 haftadır giriş kaydedildi: “Kripto para yatırım ürünleri geçtiğimiz hafta toplam 293 milyon dolar tutarında giriş yaşadı ve bu 7 haftalık giriş serisi 1 milyar dolarının üzerine çıktı.”

  Her hafta olduğu gibi bu haftada da fon girişlerinin çoğu Bitcoin’de (BTC) yoğunlaştı. BTC fonlarına geçen hafta 240 milyon dolarlık giriş görüldü. En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) fonları da 49,1 milyon dolarlık girişle pozitif sinyaller verdi.

  Kanada Fon Girişlerinde Zirvede

  Öte yandan hızlı yükselen BTC fiyatının 37 bin dolara ulaşmasıyla birlikte satış beklentisi arttı. Bu kapsamda BTC’nin değer kaybetmesine odaklı Bitcoin Short fonuna da 7 milyon dolar gibi kısıtlı miktarda fon girişi oldu. Uzmanlara göre bu durum BTC fonlarında olumlu havanın devam ettiğini gösteriyor.

  Son bir haftada yüzde 40’tan fazla değer kazanan Solana (SOL) yeniden kurumsalların gözdesi olmaya başladı. CoinShares raporuna göre Solana fonlarına toplam 12 milyon dolarlık giriş görüldü. Bölgesel verilere bakıldığında en fazla fon giriş-çıkışı 105,7 milyon dolarlık girişle Kanada oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle