Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 3 Kasım 2021

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı grafik takip edilirken, BTC fiyatında yeniden geri çekilme yaşanması tedirginlik yarattı. BTC güç kaybederken popüler altcoinlerde sert yükselişler gelmesi ise yatırımcıların dikkatinden kaçmıyor. Kripto para basınında yer alan haberlerin etkisiyle kripto varlıklarda yüksek volatilite görülmeye devam ediyor.

  3 Kasım Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bloomberg’ün haberine göre ABD merkezli dev yatırım bankası JP Morgan, Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinin 35 bin dolar olduğu söyledi. Bu rakam şu anki fiyata göre yüzde 44 daha düşüş yaşanabileceğini gösteriyor. Bankanın bu tahmininde kriptonun oynak yapısı ve altın ile karşılaştırılması etkili oldu.

  Yükek enflasyonun kalıcı olacağı korkusu, arzı sınırlı varlıklara olan yatırımları artırırken, Bitcoin‘de de ciddi bir değer artışı yaşadı. Ekim ayına 43 bin dolar seviyesinde başlayan en büyük kripto para şu anda 60 bin dolar seviyesine tutunmayı başardı. Uzmanların beklentileri BTC’de yükselişin devam edeceği yönünde.

  Microsoft, 3D avatar ve kapsamlı toplantı düzeni duyurarak daha eğlenceli bir çalışma ortam sunmaya hazırlanıyor. Şirket bu kapsamda Facebook ve Nike’ın ardından Metaverse ile ilgilendiğini duyurdu. Öte yandan ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Coinbase One adlı yeni bir abonelik hizmetini test ettiğini açıkladı. 

  Altcoinlerde ise Ethereum ETF’i tartışma konusu oldu. Bloomberg analistlerinden James Seyffart’a göre, 2022’nin ilk çeyreği düzenlenmiş ETH vadeli işlem sözleşmeleriyle desteklenen bir ETF’in onaylanmasına tanıklık edebilir. SEC’in yeni yılın ilk aylarında Ethereum ETF’ine onay vermesi bekleniyor.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, köpek temalı kripto varlıkların yükselmesini sağlamaya devam etti. Musk bu sefer de popüler meme kripto varlıklardan Floki Inu’da bir yükselişe neden oldu. Ünlü milyarderin paylaşımından sonra FLOKI fiyatı uçuşa geçti. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 2.21 oranındaki kayıpla 61.985 dolardan işlem görüyor. ETH fiyatında 1.12 oranında artış görülürken BNB, DOT ve DOGE fiyatındaki geri çekilme yatırımcıları tedirgin ediyor. Öte yandan günün en çok kazandıran altcoin projesi yüzde 10’dan fazla değerlenen Sol coin oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle