Kripto sektöründe ilgi oyun token’larına kayıyor!

  2021 yılında hızla büyüyen kripto para sektörü, beraberinde birçok token grubunun da beklenmedik popülaritelere kavuşmasını sağladı. Daha önce farklı alanlarda görüldüğü gibi, şimdilerde kripto para topluluklarının radarında oyun token’larının olduğu görülüyor.

  Kripto para piyasaları, Aralık 2020’de Bitcoin’in (BTC) büyük ralliye başlaması ile birlikte çok ciddi büyümeler elde etti. 2021’de hız kesmeden devam eden bu büyüme ile birlikte birçok kripto para yeni rekorlar kırdı, bu rekorların yanı sıra sektördeki birçok alan ve token grubu beklenmedik popülaritelere kavuştu. Örneğin bu büyüme sayesinde NFT (non-fungible-token) pazarı ciddi bir büyüme elde etti. Öte yandan taraftar token’ları, yılın ilk aylarına yakaladığı popülarite ile damgasını vurdu. Şimdi ise ilginin farklı bir alana kaydığı görülüyor.

  En Popüler 15 Token’dan 9’u Oyun Token’ı

  Büyüyen sektör ve sektörde yatırımcıların ilgi duyduğu alanlar, bu alanların da ciddi büyümeler elde etmesini sağlıyor. Geçtiğimiz aylarda taraftar token’larının yakaladığı ciddi popülarite artışının, şimdilerde oyun token’larına kaymaya başladığı görülüyor. Zira CoinGecko’dan alınan verilere bakıldığında, en popüler 15 token’dan 9’unun oyun token’i olması dikkat çekiyor. Popülaritesi artan oyun token’ları ile ilgili olarak, sektörün en çok tanınan analistlerinden biri olan Lark Davis de yorumlarını dile getirdi.

  Lark Davis’in  Konuya İlişkin Açıklamaları

  Ünlü kripto para analisti ve ekosistemin önemli isimlerinden Lark Davis, Twitter üzerinden popülarite artışı ile karşılaşan oyun token’ları ile ilgili yorum ve fikrilerini dile getirdi. Davis, açıklamalarında geçtiğimiz yaz yaşanan DeFi (merkezsiz finans) çılgınlığına atıfta bulunarak, bu yazın da ilerleyen zamanlarda “oyun yazı” olarak anılacağını düşündüğünü ifade etti. Konuya ilişkin olarak Lark Davis’in ifadeleri şöyle:

  “Şu anda CoinGecko’daki en popüler 15 token’dan 9’u oyun token’ları! Geçen sene tam bir DeFi yazı geçirdik, 2021 ise oyun yazı!”

  Oyun Token’larının Oyuncalara Sağladığı Avantajlar

  Son dönemlerde büyüyen oyun token pazarının, haliyle oyunculara büyük avantajlar sağladığı düşünülüyor. Zira oyuncular, Blockchain oyunlarında oyun içi satın alma opsiyonlarında Blockchain’i ve token’ları kullanabiliyor. Bunun da oyunculara, normalde olduğundan daha fazla avantaj sağladığı düşünülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle