Kripto Para

Galaxy Digital CEO’su kısa vadeli BTC hedefini açıkladı

  Kripto yatırımcılarının yakından tanıdığı Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) tahminini açıkladı. Milyarder yatırımcı, BTC için kısa vadede 30.000 dolar seviyesini bekliyor…

  Galaxy Digital kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, kripto para yatırımcılarını yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Yatırım dünyasında fırsat kaçırma korkusu (FOMO) ve Bitcoin (BTC) değerlendirmesinde bulunan Novogratz piyasadan beklentisini açıkladı. Ünlü milyarder, Bitcoin fiyatının ilk çeyrek sona ermeden 30 bin dolara ulaşacağını iddia etti. 

  Novogratz, Bitcoin’in çeyrek sonunda 30 bin dolara sıçramasında FOMO’nun etkili olacağını düşünüyor. Yatırımcıların heyecanı ve FOMO’daki artışa bağlı olarak Bitcoin fiyatında yükseliş bekleyen Galaxy Digital CEO’su, kısa vadeli tahminlerini açıkladı. Bilindiği üzere Novogratz sık sık BTC tahminleriyle gündeme gelmeyi seven isimler arasında yer alıyor.

  500 Bin Dolar Tahminini Revize Etti

  Dijital varlık ürünlerine yatırım yapan Galaxy Digital Kurucusu Mike Novogratz, kripto topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden. Milyarder yatırımcı, daha önce de Bitcoin fiyatına ilişkin çarpıcı tahminleri ile gündemi sarsmayı başarmıştı. Bu tahminlerden birinde BTC’nin 2024 yılında 500 bin dolara kadar yükselebileceğini söylemiş ve büyük ilgi görmüştü.

  Kısa vadede BTC’nin 30 bin dolara çıkmasına şaşırmayacağını belirten milyarder yatırımcının bu tahminini revize ettiği görüldü. Bitcoin’in 2024 yılında bu fiyat seviyesine ulaşamayacağını söyleyen Novogratz, 500 bin dolar hedefi için 5 yıllık bir süre tanıdı. Galaxy Digital CEO’su, en büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki yükselişin önündeki engellerin başına FED’in sıkılaştırıcı para politikasını koyuyor.

  FED Para Politikasını Değiştirecek Mi?

  FED Başkanı Powell’ın izlediği şahin politikada son derece kararlı olduğunu belirten Mike Novogratz, FED’in yakın zamanda politika değişikliğine gideceğine inanmadığını söyledi. Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı uzun süredir parasal sıkılaşma politikasına bağlı olarak değer kazanmakta zorlanıyor. Ay başında FED’in daha öncekilere göre 50 yerine 25 baz puanlık artış yapması bile BTC fiyatına olumlu yansımıştı. FED’in faiz politikasını değiştirmesiyle Bitcoin fiyatında büyük bir sıçrama yaşanması bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle