Kripto Para

Ünlü balina DeFi’deki “indirimlere” dikkat çekti

  Kripto para piyasalarında “Crypto Messiah” ismi ile tanınan gizemli ve bir o kadar da ünlü bir trader, analist ve balina, diğer trader’ları bilgilendirdi. Crypto Messiah, DeFi sektöründe birikim yapabilmek için hala vakit olduğunu ifade etti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyat hareketlilikleri ile genel anlamda piyasanın gidişatını da belirlemeye devam ediyor. Zira BTC yükselişe geçtiğinde piyasalar da genel itibariyle benzer tepki veriyor, düşüşe geçtiğinde de aynı durum söz konusu oluyor. BTC Mayıs ayında sert bir çöküş yaşadı ve hala düşüş eğiliminde seyrediyor. Bu durum da piyasaların genel çerçevede düşüş ve yatay seyirde ilerlemesine öncülük ediyor. Ancak gizemli ve bir o kadar da tanınan bir balina, piyasaların birikim yapmak için fırsat sunduğunu iddia etti.

  Messiah’a Göre DeFi Birikim İçin Vakit Tanıyor

  Kripto para piyasalarında analist, trader ve balina kimlikleri ile tanınan “Crypto Messiah” lakabını kullanan ünlü balina, diğer trader’ları da bilgilendiren açıklamalarda bulundu. Messiah, merkezsiz finans sektörünün (DeFi), birikim yapmak için hala vakit tanıdığını dile getirdi. Hxro Labs ile röportaj gerçekleştiren Messiah’a göre bir sonraki boğa koşusunun başlaması için biraz daha zaman gerekiyor. Konuya ilişkin olarak Crypto Messiah’ın açıklamaları şöyle:

  “Kesinlikle insanların aşırı heyecanlı olduğunu düşünüyorum, çok erken. Yeniden toplanacaksak, tarihsel olarak bu çifte balonsa, o zaman tekrar yükselişe başlamasına bence aylar var.”

  “DeFi Kendi Kendine Çalışabiliyor”

  Bunun yanı sıra Messiah, DeFi sektörünün ise yatırımcılara birikim fırsatı sunduğunu iddia etti. DeFi’de ciddi indirimlerin görüldüğünü dile getiren Messiah, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “DeFi’nin büyük bir indirimde olduğunu düşünüyorum. DeFi ile alakalı sıra dışı şeylerden biri de diğer gelişmeler olmadığında da DeFi’nin çalışabiliyor olmasıdır. DeFi sadece geçen yıla bakarsanız, yine hemen hemen kendi kendine çalışıyordu.

  Altcoinler DeFi ile çalışmıyordu ya da en azından DeFi yazının başında bu böyleydi. Altcoinlerin X2 gittiğini hatırlıyorum, ardından DeFi sahneye çıktı ve her yer DeFi, DeFi, DeFi oldu.”

  Yaptığı açıklamaların ardından Messiah, kişisel olarak DeFi sektöründe en beğendiği projenin de Aave (AAVE) olduğunu ifade etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle