Kripto Para

Milyarder isim ne kadar Dogecoin aldığını açıkladı

  Yılın ilk aylarında yaşanan gelişmeler gösterdi ki 2021 yılı, şimdiden Dogecoin’in (DOGE) oldu. DOGE 2021 yılında aldığı destekler ile inanılmaz yükselişler elde etti. Onu destekleyen isimler arasında Mark Cuban da yer alıyor. NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi olan Cuban, aynı zamanda milyarder bir yatırımcı ve Shark Tank’ın ortak sunucusu. Cuban, ilk kez ne kadar Dogecoin’i olduğunu açıkladı.

  Dogecoin (DOGE) 2021 yılında, kripto para piyasalarının en popüler kripto para birimlerinden biri oldu. 2009 yılından bu yana piyasaların her zaman en popüleri, lider Bitcoin (BTC) olmuştu. Ancak 2021 yılında Google Trends verileri gösterdi ki Dogecoin, 2021 yılının belli bir döneminde Bitcoin’den daha çok aratılmış. Bu de DOGE’un yakaladığı popülarite artışını net şekilde gösteriyor.

  DOGE’un bu popülarite artışının arkasında, sosyal medyadan ve milyarder isimlerden aldığı destek sayesinde elde ettiği inanılmaz yükselişler bulunuyor. DOGE’un en büyük destekçilerinden biri olan Mark Cuban, elinde ne kadar DOGE olduğunu ilk kez açıkladı.

  Elinde Ne Kadar DOGE Olduğunu Açıkladı

  Mark Cuban, Dallas Mavericks’in sahibi olarak tanınıyordu. Aynı zamanda Shark Tank’ın ortak sunucusu olan Cuban, bir yandan da milyarder bir yatırımcı kimliğine sahip. Bu nedenle Cuban’ın Dogecoin’i desteklemesi, piyasalarda Elon Musk kadar yankı uyandırdı. Mark Cuban, elinde 3 binden fazla Dogecoin tuttuğunu açıkladı. Fakat Cuban, her şeye rağmen Dogecoin’in bir ödeme mekanizmasına dönüşemeyeceği varsayımında bulunuyor. Cuban Twitter’dan yaptığı açıklamada, oğlu ile birlikte 3 bin 250 adet Dogecoin sahibi olduklarını söyledi.

  Mavericks Taraftarları Bilet İçin Kolayca DOGE Harcayabilir

  Mark Cuban, daha önceki açıklamalarında Dogecoin’in kripto para alanında yatırım yapmayı öğrenmek için yeterince ucuz olduğunu dile getirmişti. Ayrıca Cuban, DOGE’un herhangi bir piyango biletinden daha iyi olduğunu da söylemişti. Cuban Twitter paylaşımında, Mavericks taraftarlarının bilet için kolayca DOGE harcayabileceklerini ifade etti.

  Uzun Vadede DOGE Ayakta Kalabilir Mi?

  Cuban varsayımının yanı sıra, DOGE’un bir ödeme mekanizmasına dönüşebileceğine inanıyor. Cuban’a göre bu olası gelişme hizmet sektöründe ve talepte ciddi bir büyüme sağlayacak. Fakat Cuban, DOGE’un uzun vadede ayakta kalıp kalamama şansının eşit olduğunu düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle