Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 20 Şubat 2023

  Kripto para piyasasında belirsizliğin devam ettiği dönemde Bitcoin (BTC) yeşil sinyaller yakıyor. BTC’deki yükseliş hareketi popüler altcoinlerde ufak çaplı rallileri destekliyor.

  20 Şubat 2023 Pazartesi gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarında olan değişimleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Dev kripto para borsası Binance, üç altcoin projesini delist ettiğini duyurdu: “Tam olarak kaldırılan işlem çiftleri şunlardır: AION/USDT, MIR/BUSD, ANC/BUSD Tüm işlem emirleri, ilgili her bir işlem çiftinde işlem sona erdikten sonra otomatik olarak kaldırılacaktır.”

  Dünyanın en büyük kripto odaklı dijital fonlarından Galois Capital yöneticisi Kevin Zhou fonun kapatıldığını duyurdu. Galois Capital’deki fonların önemli bir kısmı iflas eden FTX borsasında bulunuyordu. FTX çöküşü dolaylı yoldan bu dijital fonun sonunu getirmiş oldu.

  Ünlü analist Jake Wujastyk, BTC analizinde 29.250 ile 30.400 dolar arasında hacim boşluğu olduğuna dikkat çekti. Usta analiste göre Bitcoin günlük mumda 25.344 doların üzerine çıkarsa, 30.000 dolara kadar hızlı bir şekilde yükselebilir.

  Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), dijital varlık ticaret platformlarının uyması gereken kurallara hakkında müzakere başlattı. Buna göre ülkedeki kripto para borsalarının 1 Haziran 2023 tarihinde yürürlüğe girecek yeni bir lisanslama rejimine uygun olması gerekecek.

  Tron (TRX) kurucusu Justin Sun, sosyal medyadan yaptığı paylaşım sonrası HT fiyatında yükseliş dikkat çekti: “Huobi Global, Hong Kong’da bir kripto ticaret lisansı için başvurduğunu duyurdu. Bu, büyük kripto para borsası için önemli bir adım ve uyumlu ve düzenlenmiş bir şekilde çalışmaya devam etme taahhüdünün bir işaretidir.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC yüzde 0.54 artışla 24.812 dolardan işlem görüyor. ETH ise yüzde 0.81 yükselişle yeniden 1.709 dolardan fiyatlanıyor. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 kripto para birimi listesinde BNB pozitif sinyaller gösterirken diğer altcoinlerde belirsizlik sürüyor. XRP, ADA, MATIC ve DOGE fiyatları yüzde 1’den az kayıplarla dikkat çekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle