Kripto Para

Binance borsası Türk Lirası paritelerine yenilerini ekledi

  Popüler kripto para borsası Binance, son duyurusunda Türk Lirası için yeni işlem çiftleri ekleyeceğini açıkladı. Buna göre DOT/GBP, ADA/BRL ve ADA/GBP işlem çiftleri borsaya eklenecek…

  Kripto para dünyasının önde gelen borsalarından Binance, borsadaki işlem çiftlerinin sayısını arttırmaya devam ediyor. Türkiye’den de çok sayıda kullanıcısı bulunan dünyanın en büyük kripto para borsası, son duyurusunda TL paritelerine yeni çiftleri ekleyeceğini açıkladı. Türk lirası için ADA/TRY işlem çiftini ekleyeceğinin duyurulmasının ardından diğer pariteler de netlik kazandı. 

  Binance kripto para kullanıcıları ADA/TRY, DOT/GBP, ADA/BRL ve ADA/GBP pariteleriyle işlem yapmaya başlayabilecek. Bilindiği üzere Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA), geçtiğimiz günlerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan kripto paralar arasında yer alıyor. Polkadot (DOT), kripto para yatırımcılarına kazandırmaya devam ederken piyasa değerini 29 milyar dolar seviyesine kadar çıkardı.

  Türk Lirası İçin Yeni İşlem Çiftleri

  Günlük işlem hacmi bakımından kripto para dünyasının en popüler ve en büyük borsası olan Binance, Türk lirası ile işlem yapmak isteyen kullanıcılarına kolaylıklar sunmaya devam ediyor. Borsanın resmi internet sitesi üzerinde yapılan açıklamada, TL için yeni işlem çiftleri ekleneceği duyuruldu. Bunlar arasında geçtiğimiz bir aydan bu yana yüzde 75 oranında artış yaşayan Polkadot (DOT) kripto para birimi de yer alıyor.

  Binance kullanıcılarının Türk lirası ile alım satım işlemlerini rahatlıkla yapabileceği bir diğer kripto para birimi de Cardano (ADA) oldu. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde gerçekleşen son altcoin boğa rallisinde Cardano fiyatı yeni bir ATH görmüştü. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başaran ADA artık TL ile alıp satılabilecek.

  Binance Borsasında Kullanıcı Memnuniyeti

  Changpeng Zhao’nun yöneticisi olduğu Binance borsası zaman zaman işlem durdurma haberleri ile gündeme gelse de memnuniyet açısından işlemlerini yerine getiriyor. ADA kripto para biriminin de TL paritelerine eklenmesi kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılandı. ADA fiyatı son 30 günde yüzde 198 oranında yükselirken mevcut piyasa değerini de 32 milyar dolar seviyesine kadar çıkarmayı başardı. Kullanıcılar Türk Lirası ile ADA alıp satabilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle