Kripto Para

Michael Saylor: MicroStrategy başarısı ardında BTC var!

  MicroStrategy’deki CEO görevinden istifa eden Michael Saylor, istifayı takip eden saatlerde CNBC’ye konuşarak şirketin aldığı Bitcoin yatırımı kararını savundu. Eski CEO şirket olarak BTC sayesinde her varlık sınıfında daha iyi performans gösterdiklerini savundu.

  MicroStrategy’nin ettiği zarar nedeniyle istifa eden eski CEO’su Michael Saylor, istifasının ardından CNBC’ye yaptığı açıklamalarda aldığı BTC yatırım kararını savundu. Şirketin Bitcoin yatırım stratejisini MicroStrategy’nin genel başarısı ile örtüştüren eski CEO’ya göre şirket, tüm başarısını BTC’ye borçlu!

  “MicroStrategy BTC’ye Çok Şey Borçlu”

  Saylor, istifa ederken yeni görevinde Bitcoin’e daha fazla zaman ayıracağını söylerken bu sözünü çok kısa bir sürede tutarak CNBC’ye konuştu. İki yıl önce şirket olarak benimsedikleri Bitcoin yatırım stratejisinin faydalarından bahseden Saylor, “Bitcoin stratejisini benimsediğimden beri, MicroStrategy her varlık sınıfından ve büyük teknoloji hisselerinden daha iyi performans gösterdi” dedi.

  Saylor bu açıklaması ardından döviz nedeniyle yaşanan finansal fırtınaya da atıfta bulundu. Eski CEO, Bitcoin stratejisi ile şirketinin döviz devalüasyonlarından kaynaklanan finansal fırtınayı kolay atlattığını savundu. 

  “MicroStrategy BTC ile Görünürlük Kazandı”

  Saylor, Bitcoin yatırım stratejisinin şirket için birden fazla faydası olduğunu değinirken, bu stratejinin aynı zamanda iyi bir tanıtım aracına dönüştüğünden bahsetti. Şirketin elde ettiği tanınırlığı ve ünü Bitcoin stratejisine bağlayan Saylor, bu sayede kurumsal yazılım işi için net bir avantaj elde ettiklerini ifade etti.

  Düzenleme Konuları Hakkındaki Görüşlerini De Açıkladı!

  Saylor, kripto para piyasalarında oynaklığın önümüzdeki dört ila sekiz yıl içinde sonlanacağını ifade ederken, düzenleyicilerin net olmaları gerektiğine yönelik görüşlerini de aktarmayı ihmal etmedi. İlk olarak Saylor CFTC’ye BTC ve ETH denetleme yetkisi veren yeni senato önerisini, “Dünyadaki herkes dijital mülk istiyor. Her düzenleyici kurum, kripto ekosistemiyle ilgilenecektir. Bir dizi düzenleme kripto endüstrisi için iyi olacaktır.” ifadeleri ile değerlendirdi.

  Büyük yatırımcıların daha fazla kripto alanına gelmesini ise düzenlemeler ile bağdaştıran Saylor, “Düzenleyiciler kuralları belirleyip netlik sağladıkça, bu Bitcoin için harika olacak” dedi. Ayrıca Saylor CEO iken benimsedikleri Bitcoin stratejisinin şirket genelindeki yöneticilerin oybirliği ile hayata geçtiği bilgisini paylaşarak MicroStrategy olarak BTC’ye olan bağlılıklarını örtülü bir şekilde açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle