Kripto Para

Elbistan Belediyesi de Metaverse’e girdi!

  Sosyal medya devi Facebook’un adını “Meta” olarak değiştirmesi ile tüm dünyada popüler hale gelen Metaverse, ülkemizde de ilgi çekmeye devam ediyor. Metaverse adım atan marka, kurum ve kuruluşlara bu kez de Kahramanmaraş’ın Elbistan Belediyesi eklendi.  Elbistan Belediyesi, Metaverse’te kendi arazisini satın aldı.

  Metaverse, geleceğin sınırsız dijital evreni olarak tanımlanıyor ve bu yeni evren için teknoloji ve yazılım devleri uzun bir süredir çalışıyor. Gerçek dünyadan bağımsız ama gerçek dünya gibi sanal bir evren olarak insanların deneyimleyebileceği bu evren, Facebook’un ismini “Meta” olarak değiştirmesi ile birlikte çok daha popüler ve merak edilir hale geldi. Bununla birlikte Metaverse odaklı kripto para projeleri değer artışları yaşadı ve son dönemlerde de Metaverse’teki arazi satışları yoğun ilgi görmeye başladı. Metaverse’ten arazi satın alanlara bu kez de Elbistan ilçe belediyesi eklendi.

  Türkiye’de, Metaverse’teki İlk İlçe Belediyesi

  Dünyaca ünlü birçok marka, birçok ülkeden çeşitli kurum ve kuruluşlar, şirketler ve bireysel kullanıcılar, Metaverse’ten arazi almaya başladı. Siyasi isimlerin ve oluşumların da adım attığı bu alana bu kez de Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi adım attı. Elbistan Belediyesi, Metaverse’te kendi arazisini satın aldığını duyurdu. Böylece Elbistan Belediyesi, Türkiye’de de bir ilki gerçekleştirerek, Metaverse’teki ilk ilçe belediyesi oldu. Atılan bu adımla birlikte Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz de Twitter üzerinden bir açıklama yaptı.

  Belediye Başkanı Gürbüz’ün Açıklamaları

  Elbistan Belediyesi, Metaverse üzerinden bulunduğu konumun arazisini satın aldı. Ayrıca belediye, Metaverse üzerinde de belediye binasının sanal bir versiyonunu oluşturdu. Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Twitter üzerinden konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  “Bugün itibariyle Türkiye’nin Metaverse evreninde bulunan ilk belediyesi olduk. Artık Elbistan Belediyesi’ne Metaverse evreninde de ulaşabilirsiniz.”

  Elbistan Belediyesi’nin Açıklamaları

  Belediye Başkanı Gürbüz’ün kişisel açıklamalarının yanı sıra konuya ilişkin olarak Elbistan Belediyesi’nin resmi hesabından da bir açıklama geldi. Belediye konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Metaverse evrenindeki yerimizi aldık. Bunu Türkiye’de yapan ilk ilçe belediyesi biziz. Belediye binamızın sanal versiyonu oluşturuldu. Tasarım konusunda ise çalışmalarımız devam ediyor. Her şey hazır olduğunda Metaverse üzerinden vatandaşlarımızın taleplerini de alacağız.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle