Uniswap büyük güncellemesi V3’ü tanıttı

  Kripto para piyasasının öne çıkan aktörlerinden Uniswap, bu kez ağ geliştirmeleri ile gündeme geldi. Uniswap V3’ün ayrıntılı bir özeti ile tanıtımı yapıldı. Şimdiden kripto para yatırımcılarından büyük ilgi görmeyi başardı…

  Ethereum ağını kullanan Uniswap platformu, bu ağdaki günlük işlemlerin yüzde 25’ine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Yapılan geliştirmeler ile birlikte V2 güncellemesiyle ağda 135 milyar dolarlık bir hacim seviyesi elde edildi. Uniswap geliştiricileri, önümüzdeki aylarda devreye girecek UNI V3 güncellemesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

  Edinilen bilgilere göre Uniswap V3, şu ana kadar geliştirilmiş en esnek AMM olarak tanımlandı. Sermaye açısından da maksimum verim sağlayan bu güncelleme, şimdiden kripto para yatırımcılarının dikkatini çekti. Özellikle 2021 yılında DeFi projelerine olan ilgide patlama yaşandıktan sonra, uzun bir süredir Uniswap öne çıkan özellikleri ile DeFi kullanıcılarının tercihi oldu.

  Uniswap V3 Avantajları Açıklandı

  DeFi kullanıcıları, önümüzdeki aylardan itibaren devreye alınacak Uniswap V3 sayesinde daha düşük olumsuz riskle karşılaşacak. Ayrıca bu güncelleme ağ üzerinde daha fazla likidite riski taşıyacağı için yatırımcıların da dikkatini çekmeyi başardı. Bu güncellemenin bir önceki versiyon olan Uniswap V2’ye oranla avantajlarına değinildi. 

  Uniswap geliştiricileri eskiye oranla 4000 kata kadar artan sermaye verimliliği avantajına dikkat çekerken şu ifadeleri kullandı: “V3 konsantre likidite pozisyonları özelliği getirecek. Bu özellik sayesinde 0’dan sonsuza kadar tüm fiyat spektrumuna sermaye tahsis etmek ikinci planda tutulur. Onun yerine her LP’ye hangi fiyat aralıkları için likidite sağlamak istedikleri konusunda tam kontrol verilir. Sonsuz stratejiler verimli bir şekilde tek bir havuzda toplanabilir ve kullanıcıların ticaret yapabileceği birleşik bir eğri oluşturabilir.”

  Uniswap Fiyatına Olumlu Yansıdı

  Kripto para basınında geniş yer alan Uniswap V3 tanıtım duyurusunun ardından DeFi kullanıcılarının ilgisi giderek arttı. Ethereum ağına gelmesi beklenen ölçeklendirme çözümlerinin komisyon ücretlerini düşürmesi beklentisi de kripto para piyasasında Uniswap’ı öne çıkardı. Ancak duyurunun ardından kısa bir süre yükselişini sürdüren Uniswap, ani bir satışla karşılaştı ve yüzde 10 oranında kazançlarını geri verdi.

  Güncel verilere göre şu anda 1 UNI fiyatı %Uniswap+try% TL olarak borsalarda alıcı bulmaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle