Solana coin fiyatı ETH'yi geride bırakabilir mi?

  Merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörü popülerliğini sürdürürken bu alanda rekabet de giderek artıyor. Kripto para topluluğunda “Ethereum katili” olarak bilinen Solana (SOL) gelişmeleri de yakından takip ediliyor…

  Kripto para yatırımcıları ile blockchain teknolojisi kullanıcılarının ilgilendiği merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörü büyümeyi sürdürüyor. DeFi platformları arasında popülerlik kazanan kripto paraların değerinde de benzer bir artış görülüyor. Son dönemde DeFi kullanıcılarının yakından ilgilendiği Solana (SOL) fiyatında da yüzde 500’ün üzerinde yükseliş hareketi gözlemlendi.

  Yatırımcısının yüzünü güldüren Solana (SOL), DeFi kullanıcıları ve kripto para topluluğu içinde “Ethereum katili” sıfatıyla adlandırılıyor. Bilindiği üzere merkeziyetsiz finans uygulamalarının ve teknolojilerinin başında Ethereum (ETH) zirvede yer alıyor. Ancak bu sektörde giderek artan rekabet sonucunda ETH ile rakipleri arasındaki fark da günden güne küçülmeye başladı.

  Ethereum En Güçlü Rakiplerinden

  Son dönemin en çok kazandıran kripto para projelerinden Solana (SOL), rakibi Ethereum ağının teknolojisini geride bırakabilecek potansiyeller taşıyor. Solana projesinin DeFi sektörü destekçileri tarafından almış olduğu yatırım ve ortaklık anlaşmaları, kripto para projesinin fiyatını da olumlu etkiliyor. 

  Solana (SOL) ağının FTX kripto para borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried destekli olması, yatırımcıların da dikkatinden kaçmıyor. Nitekim bu isim, kripto para sektörünün en zenginlerinden biri olarak geniş kitleler tarafından tanınıyor. ABD’de ciddi bir etkiye sahip olan ünlü yöneticinin desteği, Solana (SOL) fiyatında da yükseliş hareketini güçlü tutuyor.

  Solana Rakibi Ethereum’u Geçebilir Mi?

  Son dönemde lider altcoin Ethereum (ETH) ağında yaşanan kullanıcı şikayetleri, temelde yüksek işlem ücretlerini kapsıyor. Solana, saniyede binlerce işlem kapasitesine sahip olması ve bu işlemlerde de çok düşük maliyetler talep etmesi sebebiyle rakibi Ethereum’a göz dağı veriyor.

  Kripto para topluluğunda DeFi popülerliğinin artması ile bu alana ilgi gösteren kullanıcıların da yaygınlaşması, Solana (SOL) ağını ön plana çıkartıyor. Ethereum 2.0 güncellemesi geldikten sonra saniyede 100 bin işlem kapasitesine ulaşması hedefleniyor. Ancak bu gerçekleşene kadar  Solana (SOL) ağında, mevcut durumda saniyede 50 bin işlem kapasitesinin olması bu ağın popülerliğini sürdürmesini sağlıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle