Mark Cuban: “DOGE 1 dolara ulaşınca orada kalacak”

  NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi ve milyarder yatırımcı Mark Cuban, Dogecoin (DOGE) desteğini her fırsatta dile getirmeye devam ediyor. Cuban, DOGE’un artık 1 dolar seviyesine yöneldiğini ve ulaştığında da orada kalacağını düşünüyor. Ünlü milyarder yatırımcıya göre DOGE, yardımcı bir program haline gelmiş durumda.

  2021 yılında Dogecoin (DOGE) kripto para piyasalarının en popüler kripto para birimi Bitcoin’den (BTC), bu alanda çok büyük pay alarak bir anda en çok konuşulan kripto para birimi oldu. Geçtiğimiz yıla oranla %23.000’nin üzerinde değer kazancı yaşayan DOGE, kripto para piyasalarında görülmemiş bir yükselişe imza attı. Dogecoin bu yükseliş serüveninde arkasına birçok desteği de aldı. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban isimleri, bu destekçilerin en ünlüleri.

  Cuban’a Göre DOGE Yardımcı Bir Program Haline Geldi

  Elon Musk, Dogecoin desteğini daha çok sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda dile getirdi. Ancak Musk’ın bu paylaşımları bile DOGE’a ciddi kazançlar sağlamaya yetti. Öte yandan Cuban ise desteğini daha somut yollarla gösterdi. Dallas Mavericks ürünlerinin satışında DOGE’u bir ödeme yöntemi olarak kabul eden Cuban, daha önce DOGE 1 dolara yükselene kadar elindeki hiçbir DOGE’u satmayacağını söylemişti. Cuban son açıklamasında, DOGE’un 1 dolara yöneldiğini, ulaşınca da orada kalacağını düşündüğünü ifade etti. Cuban’a göre Dogecoin artık yardımcı bir program haline gelmiş durumda.

  Cuban: “DOGE’un Stablecoin Benzeri Bir Varlık Olacağını Düşünüyorum”

  Dogecoin 2013’te bir şaka coin’i olarak piyasaya sürüldü. Ancak son dönemlerde iş çok farklı bir boyuta ulaştı. Son olarak 0,69 dolar ile yeni bir ATH belirleyen DOGE adına Mark Cuban, Ethereal Virtual Summit’e çeşitli açıklamalarda bulundu. Cuban açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

  “Dogecoin 1 dolara ulaşabilir ve onun bir şekilde stablecoin benzeri bir şey olacağını düşünüyorum. Sürekli kullanabileceğiniz ve sabit kalan bir varlık. Bir süreliğine 60, 70 ya da 80 sent dolaylarında olabilir. Fakat uzun vadede 1 dolara ulaşacağını düşünüyorum. Bu benim kişisel tahminim, sadece bir tahmin.”

  Cuban, bu fikrinin temeline ise DOGE ile işlem yapmanın daha kolay olduğu iddiasını yerleştiriyor. Cuban’a göre DOGE, Bitcoin’den (BTC) daha çok bir para birimi gibi işlev görebilir.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle